پس از ۱۶ سال؛ رکورد تاریخی دنی آلوز خراب شد

دنی آلوز ستاره برزیلی پس از سال ها موفق به کسب هیچ جامی در یک سال فوتبالی نشد....

به گزارش "ورزش سه"، سال برای دنی آلوز ستاره سابق بارسا به شکل عجیبی تمام شد و این ستاره برزیلی برای اولین بار در ۱۶ سال گذشته نتوانست به هیچ جامی دست پیدا کند. آلوز که مدتی است برای سائوپائولو بازی می کند، عادت داشت که هر سال حداقل به یک جام دست پیدا کند اما بالاخره طلسم موفقیت های طولانی او شکست.

آلوز تنها سال ۲۰۰۵ که به سویا پیوست نتوانسته بود جام به دست بیاورد. او پرافتخارترین فوتبالیست تاریخ است که تا به اینجا برنده ۴۰ جام با تیم های مختلف شده است.

آلوز سال ۲۰۱۹ در میانه های فصل به سائوپائولو پیوست و در ۲۰۲۰ موفق به حضور در تمام بازی های لیگ برزیل با پیراهن تیم جدیدش شد ولی روز گذشته عملا شانس قهرمانی را از دست دادند و حالا فلامینگو بیشترین احتمال قهرمانی را دارد. سائوپائولو هشت سال است که نتوانسته فاتح لیگ برزیل شود و دنی آلوز هم نتوانست کمک کند این ناکامی پایان یابد.

آلوز با سویا برنده دو جام یوفا، یک کوپا دل ری، یک سوپرکاپ اسپانیا و اروپا شد و از ۲۰۰۸ پیراهن بارسا را به تن کرد و با این تیم شش قهرمانی لالیگا، ۴ کوپا دل ری، سه سوپرکاپ اروپا، ۴ سوپرکاپ اسپانیا، سه لیگ قهرمانان و سه جام جهانی باشگاه ها را کسب کرد. او سال ۲۰۱۶ راهی یوونتوس شد و با این تیم برنده سری آ و و کوپا ایتالیا شد. آلوز سپس به پی اس جی پیوست و دو لوشامپیونا، یک جام اتحادیه و دو سوپرکاپ فرانسه را به دست آورد. او با تیم ملی برزیل هم برنده کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ و جام کنفدراسیون ها شده است.

لیونل مسی با ۳۶ جام، بزرگترین تهدید رکورد دنی آلوز محسوب می شود.

تگ ها


پاری سن ژرمن سائوپائولو لیونل مسی تیم ملی برزیل دنیل آلوز فوتبال جهان لالیگا فوتبال