پس از کلمبیا، کاوانی و سوارز آماده نبرد با برزیل

تیم ملی اروگوئه به لطف درخشش کاوانی و سوارز موفق شد در زمین کلمبیا به یک پیروزی پر گل دست پیدا کند....

به گزارش "ورزش سه"، در دور سوم رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی اروگوئه به مصاف میزبان خود کلمبیا رفت و موفق شد توسط کاوانی، سوارز و نونیز ۳ بار دروازه داوید اوسپینا را باز کند تا میزبان در ورزشگاه متروپولیتانو روبرتو ملندز در شهر ۱.۲ میلیون نفری بارانکیا بازی را به بدترین شکل ممکن واگذار کند.


تیم تحت هدایت اسکار تابارز بازی را به روشی ایده آل آغاز کرد و در دقیقه ۵ بازی توسط ادینسون کاوانی دروازه را باز کرد. لوئیز سوارز و داروین نونیز مهاجم جوان و ۲۱ ساله بنفیکا گل های دوم و سوم اروگوئه را وارد دروازه کلمبیا کردند تا این دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به سود شاگردان تابارز به پایان برسد.


کاوانی که بازگشت باشکوهی به تیم ملی داشت، با گلی که وارد دروازه اوسپینا کرد، تاریخ ساز شد. او موفق شد پنجاه و یکمین گلش برای اروگوئه را در یکصد و هفدهمین بازی ملی اش به ثمر برساند. ۱۷ گل از ۵۱ گلی که کاوانی به ثمر رسانده، در رقابت های مقدماتی جام های جهانی بوده است.


بدین ترتیب، کاوانی با ۱۷ گل در رقابت های مقدماتی جام جهانی، با ایوان زامورانو مساوی شد و با فاصله از مارسلو سالاس و هرنان کرسپو، در میان ۵ گلزن برتر تاریخ منطقه آمریکای جنوبی قرار گرفت. لیونل مسی با ۲۲ گل و لوئیز سوارز با ۲۵ گل بالاتر از کاوانی قرار دارند.


علاوه بر رکوردی که کاوانی به ثبت رساند، این شکست، یک رکورد منفی برای کلمبیا و کارلوس کی روش بود. چرا که باخت ۳ بر صفر مقابل اروگوئه، سنگین ترین شکست ۸۲ سال اخیر لس کافتروس در خانه بود. گل لوئیز سوارز نیز ۶۳مین گل ملی او در ۱۱۶ بازی ملی بود.


اروگوئه با این پیروزی، ۶ امتیازی شد و در رده چهارم قرار گرفت و کلمبیا به رده ششم سقوط کرد. شاگردان تابارز ۲۸ آبان در خانه میزبان برزیل صدرنشین خواهند بود و کلمبیا به اکوادور سفر خواهد کرد تا در مقابل این تیم قرار بگیرد.

تگ ها


تیم ملی اروگوئه ادینسون کاوانی لوئیس سوارز اروگوئه