پشت پرده برکناری وکیل پرسپولیس در ماجرای شجاع

صحبت‌های وکیل پیشین باشگاه پرسپولیس در یک برنامه ورزشی سیما، باعث بروز اتفاقات جدیدی شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امیرساعد وکیل در زمان مدیریت مهدی رسول‌پناه و جعفر سمیعی به عنوان معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس فعالیت می‌کرد و در دوره سمیعی از کار، برکنار شد. 


او شب گذشته در برنامه شب‌های فوتبالی که از شبکه ورزش سیما پخش شد، به انتقاد از مدیران گذشته باشگاه پرسپولیس پرداخت و اعلام کرد چرا آنها در پرونده شجاع خلیل‌زاده‌، به فیفا شکایت نکردند؟ جالب اینکه در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: ما اول به کمیته وضعیت شکایت کردیم اما آنها گفتند صلاحیت لازم برای صدور رای در این پرونده را ندارند. سپس به کمیته استیناف شکایت کردیم که آنجا اعلام شد پرونده باید به کمیته وضعیت برگردد و این پروسه حدود ۷ ماه طول کشید. 


در واقع مشخص است که اولین شکایت از خلیل‌زاده توسط امیرساعد وکیل در رکن قضایی فدراسیون فوتبال ایران انجام شد اما همان زمان‌، مدیران باشگاه پرسپولیس عذر معاون حقوقی خود را خواستند و شاهد جابجایی در بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس بودیم. 


این موضوع، چند دلیل عمده داشت. اول اینکه در آن دوران، مدیریت باشگاه بارها اعلام کرده بود که باید از خلیل‌زاده به فیفا شکایت شود اما وکیل اصرار داشت ابتدا باید پاسخ کمیته وضعیت و استیناف را دریافت کند و با استناد به آن، از شجاع خلیل‌زاده به فیفا یا سایر ارگان‌های حقوقی خارج از کشور شکایت کند. 


از سوی دیگر باشگاه پرسپولیس به واسطه اینکه در چند مرحله معاون حقوقی باشگاه در صفحه شخصی خود  به انجام مصاحبه و خبرسازی باشگاه پرداخته بود، به وی گلایه کرده بود. ماجرای مربوط به قبل از فینال لیگ قهرمانان آسیا که با اعلام بخشیده شدن عیسی آل کثیر همراه شده بود و در ادامه ادعای رد شدن کامل شکایت النصر عربستان از جمله موضوعاتی بود که ساعد در صفحه خود اعلام کرده بود که با واکنش باشگاه همراه شد. 

این مسائل در کنار هم باعث جابجایی در کادر حقوقی باشگاه پرسپولیس شد اما وکیل مدعی است مدیران باشگاه، هنوز پرونده شکایت از خلیل‌زاده را به فیفا نرسانده‌اند!


با این حال، شب گذشته از سوی تیم حقوقی باشگاه پرسپولیس اعلام شد به زودی پرودنده شکایت از خلیل‌زاده به کمیته وضعیت فیفا ارسال می‌شود.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال