پشت پرده جدایی اینستاگرامی پیروانی و خروج دستیاران کالدرون از ایران

کم کم باید به صحبت های کالدرون بیشتر فکر کرد.جایی که صراحتا تاکید کرد باشگاه پرسپولیس نمی خواهد او برگردد....

به گزارش مدال، به نظر می آید هواداران پرسپولیس پس از سال ها باید با حضور مربی خارجی بر روی نیمکت پرسپولیس خداحافظی کنند تا باز شاهد حضور امتحان پس داده های وطنی روی نیمکت تیم محبوب شان باشند. اتفاقی که در زمان مدیریت محمدحسن انصاری فرد در آستانه رخ دادن است.
مدیران زیادی طی چند سال اخیر در باشگاه پرسپولیس مشغول به کار بوده که هرکدام مشکلات مالی فراوانی را تجربه کردند اما هیچ کدام از آن ها به رغم تمام نارسایی های مالی، اجازه ندادند تا نیمکت سرخ بدون سرمربی خارجی به راه خود ادامه دهد. از نژاد فلاح گرفته تا علی اکبر طاهری و گرشاسبی و ایرج عرب. اما انصاری فرد که یک مدیر فوتبالی هم محسوب می شود نتوانست همچون مدیران قبلی این راه را ادامه دهد و این روزها هواداران پرسپولیس هر لحظه منتظر شنیدن خبر سرمربیگری دایی یا پیروانی و گل محمدی در پرسپولیس هستند.

در این میان اگر چه طی 24 ساعت اخیر خبرپراکنی باشگاه پرسپولیس به سمت و سویی رفته که گویا شرایط برای کالدرون فراهم شده و اوست که برای ادامه همکاری در پرسپولیس ناز می کند اما نگاهی به اخبار نشان می دهد که هیچ اتفاقی در باشگاه رخ نداده و مدیرعامل پرسپولیس حتی یکی از درخواست ها و شروط مرد آرژانتینی را فراهم نکرده است!

بد نیست مروری بر توالی اتفاقاتی که از عصر دیروز و شب قبل رخ داد داشته باشیم.

همه چیز درست شد،هم پول جور شد هم پیروانی رفت
داستان از این جا شروع می شود که کالدرون طی تماسی به دستیارانش تاکید می کند که ایران را ترک کنند.
در ادامه سایت رسمی باشگاه پرسپولیس خبری را روی خروجی خود قرار می دهد با این عنوان که مطالبات کالدرون پرداخت شد! این در حالی است که در خود خبر آمده: "قسط اول آقای کالدرون امروز پرداخت شد‌ و‌ اقدام‌ لازم‌ برای واریز وجه به حساب ایشان‌ در قطر انجام شد. آقای کالدرون موافقت خود با دادن زمانی کوتاه را به مدیریت و هیات مدیره اعلام داشته‌اند. همچنین اعلام می‌داریم منابع مالی ریالی پرداخت قسط دوم هم زودتر آماده شده و‌ باشگاه  ظرف چند روز آینده این آمادگی را دارد که این‌ مبلغ را نیز  به حساب ارزی ایشان در قطر واریز نماید"

متنی که نشان می دهد منظور از پرداخت مطالبات کالدرون، تنها قسط اول او بوده است .همان مبلغی که انصاری فرد بعد از بازی با نساجی در تهران در تاریخ ششم دی ماه مدعی شد به حساب کالدرون واریز شده است. کافی است مصاحبه انصاری فرد را یک بار دیگر ببینید و با خبری که باشگاه پرسپولیس دیشب روی خروجی خود قرار داده مقایسه کنید تا دریابید منظور کالدرون از واژه های وعده و احترام چه بوده است.

موضوع اما به همین جا ختم نمی شود. افشین پیروانی به عنوان شخصی که کالدرون اعلام کرده راضی به همکاری با او نیست عصر دیروز دوش به دوش انصاری فرد وارد محل تمرین پرسپولیس می شود. این حرکت دو جنبه دارد: 1- مدیریت باشگاه با این حرکت صراحتا به کالدرون پیغام می‌دهد که با درخواست او مبنی برتغییر سرپرست موافق نیست. 2- پیروانی برای خداحافظی از بازیکنان در تمرین حضور می یابد. در هر صورت در ادامه پیروانی وقتی به این نتیجه می رسد که با تماس کالدرون و خروج دستیاران او از ایران، احتمال بازگشت مرد آرژانتینی بسیار کم است، طی پیامی اینستاگرامی اعلام می‌کند که حاضر است از پست سرپرستی کنار برود.

اقداماتی که گروه زیادی از هواداران پرسپولیس و تحلیل گران این حوزه معتقدند که برای انداختن توپ به زمین کالدرون اتخاذ شده است. در حالی که باشگاه هیچ کدام از شرایط سرمربی اش را برآورده نکرده ( از برگزاری اردوی خارجی گرفته تا پرداخت پول بازیکنان و تعویض سرپرست)حالا شاهد هستیم که رفته رفته سمت و سوی اتفاقات و اخباری که به رسانه ها و کانال های مجازی و هواداری داده می شود این است که کالدرون برای پرسپولیس طاقچه بالا گذاشته و نمی خواهد به ایران برگردد.
به هر روی باشگاه پرسپولیس به فکر افتاده تا خود را در نیامدن احتمالی کالدرون بی تقصیر نشان دهد. در حالی که به فرض این که کالدرون به دنبال بهانه ای برای عدم بازگشت کالدرون به ایران است انصاری فرد باید از همان ابتدا با قدرت بیشتری عمل کرده و جلوی بهانه گیری های احتمالی را می گرفت. به گونه ای که اگر چند بازیکن در نقل و انتقالات جذب می شدند و افشین پیروانی هم زودتر از این ها از صندلی سرپرستی دست می کشید شاید امروز اتفاقات بهتری در پرسپولیس رخ می داد.

به هر روی برای تحلیل واقعی اتقاقات بد نیست صحبت های کالدرون را یک بار دیگر بازبینی کرد. به ویژه جملاتی که رویشان تاکید داشت.

"از وقتی آمده ام فقط وعده شنیده ام. مشکل من پول نیست. مشکل من احترام است. دروغ است. باشگاه نمی خواهد من به ایران برگردم".

بیشتربخوانید:
انصاری فرد:قسط اول کالدرون را دیشب پرداخت کردیم/ ویدیو
مصلحت سرخ ها بازگشت کالدرون است یا ... / یک صندلی چقدر ارزش دارد؟

تگ ها


پشت پرده خداحافظی پیروانی جدایی کالدرون اخبار پرسپولیس فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال