پشت پرده عدم حضور محمد تقوی در استقلال

بحث تمام نشدنی این روزهای باشگاه استقلال به موضوع دستیاران ایرانی وینفرد شفر برمی گردد جایی که حالا هر کدام از اعضای هیات مدیره هم به خود اجازه صحبت پیرامون آن را می دهند ......

بحث تمام نشدنی این روزهای باشگاه استقلال به موضوع دستیاران ایرانی وینفرد شفر برمی گردد جایی که حالا هر کدام از اعضای هیات مدیره هم به خود اجازه صحبت پیرامون آن را می دهند.

در روزهایی که وینفرد شفر سرمربی آلمانی بنا به دلایلی ترجیح داد قید اضافه کردن دستیاران داخلی را بزند و به جای آنها از مربیان خارجی در کادر خود بهره ببرد موضوع تکمیل کادر فنی جدید استقلال به سوژه ای پرحاشیه تبدیل شده است به خصوص در موضوع گیری عجیبی که برخی مسئولان فعلی باشگاه در قبال برخی نام ها از خود نشان می دهند.

درست از همان روزی که محمد تقوی مدیرفنی باشگاه پدیده بنا به اختلاف نظرهای پیش آمده با کادر فنی و رضا مهاجری تصمیم به قطع همکاری با باشگاه مشهدی گرفت این شایعات رقم خورد که ستاره سال های نه چندان دور استقلال و تیم ملی ممکن است به عنوان دستیار همکاری اش را با این تیم دوباره از سر بگیرد. اتفاقی که به محض مطرح شدن مورد توجه همه اهالی فوتبال و طرفداران نیز قرار گرفت اما به یکباره مسیر این ماجرا به سمت و سویی کشیده شد که اصلا انتظار نمی رفت.

محمد تقوی که بدون مشکل خاصی بعد از سال ها کسب تجربه و دانش اندوزی در کلاس های مربیگری اتحادیه فوتبال انگلیس برای دریافت مدرک A از اتحادیه فوتبال جزیره FA با پیشنهاد باشگاه پدیده راهی شهر مقدس مشهد شد تا استارت مربیگری و حضور در کار عملی مد نظر اتحادیه فوتبال انگلیس را بزند در شرایط که دو تا سه ماه نیز همکاری فوق العاده ای با مشهدی ها داشت و حتی بخش عمده ای از قرارداد مالی خود را نیز دریافت کرده بود تنها به خاطر برخی اختلاف نظرات با سرمربی تیم آن هم بدون این که با باشگاه مشکلی داشته باشد از سمت خود استعفا داد.

تقوی که در این مدت پیرامون این اتفاق سکوت کرده بود ، گفت:« دوست نداشتم از پدیده جدا شوم اما شرایط به شکلی رقم خورد که من را خیلی محترمانه به سمت در خروجی راهنمایی کردند. روز اولی که با تیم شروع کردم، می خواستم طبق تفکرات من بازیکنان جذب شوند و کارها با برنامه پیش بروند و البته زیر نظر مدیریت فنی و... انجام گیرند؛ اما پس از چند هفته متوجه شدم طبق قول و قرارهایی که داشتیم عمل نمی شود و این مشکل فقط از سوی کادر فنی بوجود آمده بود نه مدیریت باشگاه.من با آقای مهاجری مشکل خاصی نداشتم اما به جایی رسیدیم که تفکرات مان با هم دیگر نمی خواند. این جبهه گیری ها باعث شد تا من از این تیم جدا شوم همین و بس و چیز دیگری هم نبود که برخی دوستان حالا به آن پناه آوردند».

بعد از این اتفاقات زمینه برای همکاری استقلال با تقوی فراهم شد حتی وینفرد شفر در مقطعی صحبتی طولانی به صورت تلفنی با مدیرفنی سابق پدیده داشت و با ایده های او برای بازسازی استقلال نیز آشنا شد که شنیده می شود مورد توجه مربی آلمانی هم قرار گرفت. البته شفر در ابتدا هرگونه مذاکره با تقوی را تکذیب کرد اما با گذشت زمان کوتاهی به این موضوع اعتراف و مدعی شد محمد تقوی را با چهره دیگری که به او معرفی شده بود، اشتباه گرفته است. با وجود این که همه زمینه ها برای این همکاری آماده بود شنیده می شود باشگاه چندان به این اتفاق روی خوش نشان نداد تا شفر هم که تنها خواستار همکاری با تقوی بود بالاجبار روی گزینه های خارجی برای دستیار حساب باز کند و در گام نخست مربی اهل چک را به اردوی کیش بکشاند.

در حالی که این روزها برخی نزدیکان استقلال از هر بهانه ای برای ممانعت از ورود افراد کاربلد به کادر فنی و پیکره باشگاه استفاده می کنند محمد نوری که بعد از سال ها دوری از فوتبال و محیط آن به عضویت کمیته فنی در آمده است در خصوص محمد تقوی حرف های عجیبی بر زبان آورد و گفت:« شفر که تقوی را نمی شناسد! از این که او در انگلیس بوده و کار کرده، اطلاعاتی به شفر داده بودند. تقوی همبازی سابق و از دوستان خوب من است، اما برخی شایعاتی می سازند. یک بار در مورد فرهاد مجیدی و حالا درباره تقوی. حضور تقوی شایعه است و شفر نظر داشت که دو دستیار خارجی در کادر فنی او حضور داشته باشند. قرار نیست هر کسی که مصاحبه کند، مدنظر استقلال باشد».

محمد نوری این ادبیات را در مورد کسی به کار می برد که بعد از کنار گذاشتن فوتبال تلاش کرد به بالاترین مدارج در مربیگری برسد و شاید اگر برای گذراندن طرح کار مجبور نمی شد به عضویت کادرفنی پدیده در بیاید، امروز برای استقلال بسیار دست نیافتنی تر از آن بود که محمد نوری با ادبیات این چنینی در مورد او صحبت کند.محمد تقوی بعد از قریب به 10 سال حضور در کلاس های مربیگری در اتحادیه فوتبال انگلیس حالا در آستانه دریافت بالاترین مدرک مربیگری در بین تمام مربیان ایرانی است آن هم با این تفاوت که با حضور چند ماهه در فوتبال ایران هم تا حدود زیادی تاثیرگذاری اش را نشان داد پس چه بهتر بود که مسئولان باشگاه استقلال این گونه حقایق تلخ اطراف تیم را تکذیب نمی کردند تا...

 

تگ ها


اخبار روز استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال