پشت پرده گلی که استقلال دریافت کرد!

اگر به گلی که حسین حسینی در بازی با گل گهر دریافت کرد دقت کنید متوجه مادر مشکلات استقلال این فصل خواهید شد!...

اگر به گلی که حسین حسینی در بازی با گل گهر دریافت کرد دقت کنید متوجه مادر مشکلات استقلال این فصل خواهید شد!

محمد سررشته داری 

به گزارش مدال/مشکلات استقلال زیاد هستند که اگر زیاد نبودند قطعا این تیم بزرگ و مردمی اینجای جدول که امروز هست نبود. از تغییرات زیاد مجدد بگیرید تا دوباره از دست دادن امتیاز های اول فصل . از انتخاب بازیکنان معمولی به جای ملی پوش بگیرید تا برسید به بستن تیم توسط کت شلوار پوش ها و نه مربیان. از حذف فرهاد مجیدی و کمیته فنی بگیرید تا برسید به هر جای دیگری که دلتان می خواهد. 
با این وجود اما نمی توان برخی اتفاق های درون زمین را هم ندید و از بازیکنان این تیم پرسشی نداشت. 
به گلی که استقلال از گل گهر دریافت کرد دقت کنید، حسین حسینی که افت هم کرده پنالتی را برمی گرداند، با این وجود نوعی بی حالی و بی توجهی به توپ برگشتی در استقلال دیده می شود. مدافعان و بازیکنانی که باید به محض ضربه مهاجم با تمام سرعت و بدون توجه به جهت ضربه به سمت دروازه یورش ببرند و اجازه ندهند که توپ احتمالی برگشتی نصیب مهاجمان حریف شود، مثل تماشاگرها و بدون توجه و نگرانی آرام می دوند، آرام راه می روند! طوری که پنالتی زن خیلی ساده و بدون مزاحم توپ ریباند شده را به قعر دروازه می فرستد. او می توانست در آن لحظه روی چمن استراحت کند و چای قند پهلو هم بنوشد و بعد با خیال راحت ضربه ای دقیق به توپ بزند!
فوتبال در عصر کنونی اینگونه نیست، معمولا زیر یک ثانیه در وسط زمین بازیکن زمان دارد که انتخاب خود را انجام بدهد، در غیر این صورت توپش را می گیرند. در درون پنالتی باکس این یک ثانیه کمتر هم هست در واقع پرس در همه لحظات بازی جزو دستورات اولیه است و البته در ضربه پنالتی هم این یک دستور ساده و قابل اجراست که در استقلال مقابل گل گهر بسیار در موردش سهل انگاری شد و این سهل انگاری را می توانید نمادی از بی تفاوتی در میان بازیکنان متوسط استقلال بدانید. بازیکنانی که درجه تعهدشان خیلی نسبت به بازیکنان بزرگ تاریخ این باشگاه بسیار پایین است و غیر قابل قبول. 
همین بی تفاوتی میزان دوندگی استقلال را نسبت به تیم هایی مثل پدیده و سپاهان و حتی تراکتور پایین آورده است.
در واقع این بی تفاوتی نمادی است بر آنچه در استقلال این روزها می گذرد. آنجا احساس مسئولیت پذیری در پایین ترین درجه خود قرار دارد و بازیکنان جدید اصلا متوجه نشده اند که در استقلال باید روی پای خود بیایند و با برانکارد از زمین بیرون برده شوند. 
این پنالتی نمادی است بر آنچه استقلال را در رده های پایین جدول نگه داشته تا جایی که در هفته ششم تازه اولین برد را به دست می آورد آن هم با کلی اما و اگر و اشتباهات دروازه بان حریف !

بیشتر بخوانید:

مهاجم استقلال وعده اش را عملی می کند؟!

 

تگ ها


استقلال گل گهر سیرجان سید حسین حسینی یادداشت اختصاصی محمد سررشته‌داری فوتبال