پلنگ جویبار بازهم به تشک کشتی برمی گردد؟

با تصویب چرخه جدید انتخابی تیم ملی، رضا یزدانی برای چندمین بار می خواهد شانسش را برای حضور در المپیک توکیو آزمایش کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، رضا یزدانی که حالا ۳۵ سالگی اش هم تمام شده، همچنان برای بازگشت به تیم ملی و رفتن روی سکوی المپیک انگیزه دارد. پلنگ جویبار که ۲ مدال قهرمانی جهان در کارنامه اش دارد، در دوره های قبلی با اتفاقات عجیب و غریب مثل مصدومیت و ناداوری دستش از مدال المپیک کوتاه ماند، اما برای حضور در المپیک توکیو انگیزه بالایی داشت.


این کشتی گیر باتجربه جویباری که از زمان بازگشت غلامرضا محمدی به تیم ملی شانس حضور دوباره در اردوی تیم ملی را پیدا کرد، در حالی که آماده حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ می شد، بازهم به خاطر مصدومیت از ترکیب تیم ملی کنار رفت.


با اینکه تصور می کردیم یزدانی استارت دوباره ای برای حضور در المپیک توکیو بزند، اما او در جام تختی روی تشک نرفت تا طبق اعلام کادرفنی شانس حضور در المپیک را از دست بدهد.


با این حال تعویق المپیک باعث شد تا فدراسیون به فکر تصویب چرخه جدیدی برای انتخابی تیم ملی باشد که این روزها سروصدای زیادی هم به پا کرده. رضا یزدانی که به نظر می رسد دیگر قید حضور روی تشک را زده و رویایش برای رفتن روی سکوی المپیک تعبیر نشده، گویا بازهم سودای حضور در توکیو را دارد.


علیرضا دبیر، رییس فدراسیون کشتی در نشست امروز خود گفت:  با رضا یزدانی هفته پیش صحبت کردم گفت تمرین می‌کنم و می‌خواهم کشتی بگیرم. او پسر خوب و قهرمان بزرگی است و امیدوارم موفق باشد. تمام ۹۷ کیلوگرم‌های ما باید بیایند در قهرمانی کشور کشتی بگیرند تا طبق قانون چرخه کشتی بگیرند.


این صحبت های علیرضا دبیر و اعلام آمادگی دوباره رضا یزدانی نشان می دهد پلنگ جویبار در نظر دارد به تیم ملی برگردد و بار دیگر برای رسیدن به مدال المپیک آن هم در ۳۶ سالگی تلاش کند.

بیشتر بخوانید:
دنیا دست قهرمانان اینستاگرامی است
لغو مسابقات آسیایی گلف به خاطر کرونا 

تگ ها


رضا یزدانی آزاد کشتی منهای فوتبال کشتی