پلیس هلندی متهم ردیف اول فوتبال اروپا!

دنی ماکلی، پلیس هلندی و داور دیدار نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰، یک پنالتی پر حرف و حدیث را به انگلیس هدیه داد تا سه شیرها را به فینال بفرستد....

به گزارش "ورزش سه"، دنی ماکلی، داور جنجالی نیمه نهایی یورو، به دلیل قضاوت بحث برانگیزی که در بازی انگلیس و دانمارک داشت به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

داوری در تمام طول مسابقات یورو ۲۰۲۰ از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده، اما چهارشنبه شب وقتی ماکلی در وقت اضافه یک پنالتی بحث برانگیز را به انگلیس هدیه داد، همه چیز شکل دیگری به خود گرفت. هری کین با استفاده از همان ضربه پنالتی موفق شد تا انگلیس را پیروز میدان کرده و به فینال این رقابت ها برساند.

نه فقط در هنگام برخورد رحیم استرلینگ با مدافعان دانمارک دو توپ در زمین وجود داشت، بلکه برخوردی که بین وینگر انگلیس و بازیکنان دانمارکی رخ داد در بهترین حالت برخوردی بسیار ملایم و حاشیه ای بود.

پل فن بوکل، هموطن ماکلی،در اتاق VAR حاضر بود، اما او نیز دلیل ندید تا تصمیم داور وسط را در اعلام ضربه پنالتی لغو کند.

تازه این فقط آخرین لطفی بود که به تیم ملی انگلیس در این مسابقات شده بود! آنها بسیار خوش شانس بوده‌اند و فقط یک بازی دخود را خارج از ومبلی انجام داده اند؛ دیدار مرحله یک چهارم نهایی برابر اوکراین که در رم برگزار شد و به برتری ۴-۰ سه شیرها منجر شد.

و آنها همچنین از حمایت بی دریغ و اکثریتی تماشاگران خودی بهره مند شده اند، زیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا هواداران خارجی اجازه ورود به کشور انگلیس را ندارند!

این اولین تصمیم سوال‌برانگیز ماکلی در این فصل نبود!

در مسابقه مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ پرتغال برابر صربستان در ماه مارس، این داور هلندی در حالی که توپ کریستیانو رونالدو به وضوح از خط دروازه رد شده بود،  گل فوق ستاره پرتغالی را نپذیرفت.

رونالدو پس از این اتفاق بازوبند کاپیتانی خود را به زمین پرتاب کرد و خشمگین از زمین بازی ببیرون رفت.

ماکلی پس از آن مسابقه در مصاحبه با نشریه پرتغالی A Bola به خاطر آن تصمیم عذرخواهی کرد.

او گفت: "تنها چیزی که می توانم به فرناندو سانتوس سرمربی پرتغال بگویم این است که متاسفم. به عنوان تیم داوری ما سخت تلاش می کنیم تا تصمیمات درستی بگیریم. وقتی اینگونه در مرکز توجه قرار می گیریم، اصلا راضی نخواهیم بود."

با این وجود به نظر می رسد ماکلی مردی است که توجه و طرفداری ویژه یوفا را دارد و تاکنون چهار بازی را در یورو ۲۰۲۰ داوری کرده است.

او همچنین داور بازی رفت رئال مادرید برابر چلسی در نیمه نهایی چمپیونزلیگ در ماه آوریل بود.

تگ ها


تیم ملی پرتغال کریستیانو رونالدو یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال