پنالتی‌هایی که امان تارتار را بریده است

پیکان تهران در بازی های گذشته خود ۳ پنالتی متوالی را از دست داده است....

به گزارش "ورزش سه"، پیکان تهران طی سال های گذشته معمولا در پایین جدول قرار داشته و یکی از کاندیداهای سقوط به دسته اول بوده است. خودروسازان اما در لیگ بیستم با وجود اینکه صرفه‌جویی زیادی در امر بسته شدن تیم خود داشتند اما با مدیریت اکبر محمدی که یک مدیر فوتبالی است و هدایت مهدی تارتار شرایط متفاوتی دارند و تاکنون هم نتایج نسبتا خوبی کسب کردند.


یک اتفاق جالب اما در بازی های پیکان از دست رفتن ۳ پنالتی متوالی در ۳ مسابقه توسط بازیکنان این تیم است که اگر چنین شرایطی رخ نمی‌داد قطعا جایگاه بهتری در جدول نصیب پیکان می‌شد.


در دیدار هفته دوم پیکان مقابل شهرخودرو اگرچه خودروسازان با یک گل پیروز شدند اما امیر روستایی مهاجم پیکان یک ضربه پنالتی را از دست داد. روستایی این اتفاق را در بازی با آلومینیوم اراک در هفته ششم هم تکرار کرد. این مسابقه با تساوی بدون گل به پایان رسید که اگر پنالتی روستایی گل می‌شد احتمالا به جای یک امتیاز پیکان ۳ امتیاز می‌گرفت و شرایط متفاوتی داشت.


در بازی گذشته پیکان مقابل تراکتور نیز بار دیگر این تیم پنالتی از دست داد. در دقایق پایانی وقتی پیکان ۳ بر یک از حریف خود عقب بود، داور یک ضربه پنالتی به سود سرمه‌ای پوشان گرفته که اینبار حجت حق‌وردی پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش را محمدرضا اخباری دروازه بان تراکتور در اختیار گرفت تا سومین پنالتی متوالی در جریان بازی نیز برای پیکان از دست برود. اگرچه شاید اگر این پنالتی هم گل می‌شد تاثیری در نتیجه بازی نداشت اما تفاضل گل خودروسازان بهتر می‌شد و آنها در جدول جایگاه بهتری داشتند.


از دست رفتن پنالتی‌ها به صورت متوالی در پیکان در شرایطی اتفاق افتاده که مهدی تارتار و همکارانش طی هفته های گذشته در تمرینات بارها زدن ضربات پنالتی کار کردند اما بازیکنان این تیم بازهم ضربات را از دست می‌دهند. این اتفاق حالا برای مهدی تارتار و شاگردانش به یک کابوس تلخ تبدیل شده و چیزی جز افسوس این فرصت های هدر رفته برای آنها باقی نمانده است.

تگ ها


مهدی تارتار پیکان تهران