پنالتی‌هایی که شهریار را آقای گل نکرد

مهاجم جوان تیم پیکان که نیمی از گل‌های خود در لیگ نوزدهم را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند، نتوانست عنوان آقای گلی را در پایان فصل از آن خود کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرانجام رقابت تنگاتنگ و سی هفته‌ای بازیکنان برای رسیدن به عنوان آقای گلی، شیخ دیاباته مهاجم بلندقامت و فرصت‌طلب آبی‌ها توانست به تنهایی و با ثبت ۱۵ گل عنوان آقای گلی لیگ برتر را از آن خود کند؛ اما شیخ دیاباته برای رسیدن به این عنوان رقبای سرسختی چون شهریار مغانلو، عیسی آل کثیر، علی علیپور، مهدی ترابی و مهدی قایدی داشت. رقابتی که تا هفته پایانی وجود داشت و حتی می‌توانست به مانند لیگ هجدهم با عنوان آقای مشترگ به پایان برسد.

چرا که تا پایان نیمه نخست روز پایانی لیگ نوزدهم، شهریار مغانلو و شیخ دیاباته با ۱۳ گل هر دو در جدول حضور داشتند اما در نیمه دوم دیدار استقلال و شاهین ورق بازگشت و دیاباته با دبل خود از مغانلو گریخت تا به تنهایی کفش‌طلا را از آن خود کند؛ نکته جالب این‌که مغانلو برای رسیدن به جمع بهترین گلزنان فصل، بیشتر از سایر رقبا از روی نقطه پنالتی گل‌زنی کرد اما گلزنی‌های متوالی از روی نقطه پنالتی هم نتوانست کفش طلا برای این مهاجم جوان پیکان به ارمغان آورد.

اگر بخواهیم جدول گلزنان را بدون احتساب ضربات پنالتی در نظر بگیریم، شهریار مغانلو سقوط آزاد جالبی را در جدول خواهد داشت:

۱. شیخ دیاباته - ۱۲ گل (+۳ گل پنالتی)
۲. علی علیپور - ۱۱ گل (+۱ گل پنالتی)
۳. مهدی قایدی - ۱۰ گل
۴. ارسلان مطهری - ۱۰ گل
...
۸. شهریار مغانلو - ۷ گل (+۶ گل پنالتی)

بیشتر بخوانید:

مغانلو: ایران نمی‌مانم، باید مسیر طارمی را بروم

ویسی: پرسپولیس خواهان مغانلو است اما نمیگذارم برود

 

 

تگ ها


فوتبال ایران شهریار مغانلو پیکان تهران فوتبال