پنجره نقل و انتقالات بسته شد/دست یونایتد از خرید مدافع کوتاه ماند

راب داوسن به گزار ......

راب داوسن
به گزار ...

راب داوسن
  به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت – منچستریونایتد حاضر بود رکورد گران‌ترین مدافع میانی دنیا را جابه‌جا کند اما آنها نتوانستند چنین بازیکنی را بخرند. ژوزه مورینیو بارها گفته بود تیمش به یک مدافع میانی نیاز دارد و یونایتد حاضر بود تا 100 میلیون پوند صرف خرید یک مدافع کند. در این حالت، چنین بازیکنی گران‌ترین مدافع تاریخ می‌شد و رکورد 75 میلیون پوند پرداختی لیورپول برای ویرجیل فان‌دایک شکسته می‌شد اما آنها نتوانستند بازیکنانی که در نظر داشتند، مانند رافائل واران را بخرند.
منابع نزدیک به باشگاه اعلام کرده‌اند که اد وودوارد، معاون اجرایی باشگاه و فلورنتینو پرس، رییس رئال مادرید ماه گذشته در میامی با هم دیدار داشته‌اند اما مذاکرات بر سر واران به جایی نرسیده است. پنجره نقل و انتقالات تابستانی باشگاه‌های انگلیسی، پنج‌شنبه بسته شد و یونایتد در کل تنها سه بازیکن به خدمت گرفت: فرد، دیوگو دالوت و لی گرانت.
مورینیو سرسختانه به دنبال یک مدافع بود اما پیشنهادهای یونایتد برای خرید هری مگوایر، توبی آلدرویرلد، یری مینا، ژروم بواتنگ و دیه‌گو گودین به نتیجه نرسید. یونایتد فصل گذشته دومین خط دفاعی برتر لیگ را در اختیار داشت. لسترسیتی و تاتنهام حاضر بودند مگوایر و آلدرویرلد را بفروشند اما مبالغی که آنها برای فروش این دو بازیکن اعلام کردند به اعتقاد سران یونایتد بسیار بالا بود.وودوارد و دانیل لوی، رییس تاتنهام یک بار دیگر هم با هم صحبت کرده بودند و لوی خواستار خرید آنتونی مارسیال و خوان ماتا شده بود که پیشنهادش از سوی یونایتد رد شد.
باشگاه منچستریونایتد همچنین نگران مصدومیت‌های پیاپی بواتنگ بود و به بایرن مونیخ پیشنهاد داده بود که این بازیکن را ابتدا قرض بگیرد و سپس او را بخرد اما بایرن مونیخ این پیشنهاد را نپذیرفت. همچنین مشاوران مینا، دستمزد پیشنهادی او را به مقامات یونایتد اعلام کردند که به اعتقاد مدیران یونایتد، این مبلغ «مضحک» بود. این بازیکن 23ساله در نهایت با مبلغ 28 میلیون پوند از بارسلونا به اورتون پیوست.
علاقه یونایتد به خرید دیه‌گو گودین 32ساله هم تنها منجر به این شد که مذاکرات او با باشگاه اتلتیکو مادرید بر سر تمدید قرارداد سریع‌تر شود. به این ترتیب مورینیو فصل را با پنج مدافع میانی آغاز خواهد کرد: اریک بایی، فیل جونز، کریس اسمالینگ، ویکتور لیندلوف و مارکوس روخو که گفته می‌شد یونایتد را ترک می‌کند اما چون این باشگاه نتوانست یک مدافع میانی بخرد، در تیم می‌ماند.