پنجشنبه؛ جلسه سرنوشت ساز AFC برای مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا روز پنجشنبه این هفته تکلیف برگزاری یا لغو مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا را مشخص می‌کند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، برگزاری یا لغو مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا حالا به یکی از چالش‌های جدی کنفدراسیون فوتبال آسیا تبدیل شده است. AFC که اخیراً با موفقیت مسابقات لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را با همکاری کشور قطر برگزار کرد، بعد از چند نوبت تعویق مسابقات فوتسال قهرمانی این قاره هنوز نتوانسته است تصمیم دقیقی بگیرد.

در آخرین بیانیه AFC در این ارتباط تاکید شد کشور کویت میزبان فوتسال جام ملت‌های آسیا خواهد بود و این رقابت‌ها فروردین ۱۴۰۰ برگزار می‌شود. اما با نزدیک شدن به این تاریخ، ابهامات برگزاری بیشتر می‌شود.

شیوع ویروس کرونا و فراهم نبودن زیرساختها و شرایط برای سفر کشورها و میزبانی این رقابت‌ها باعث شده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا در برگزاری مهمترین تورنمنت فوتسالی قاره ناکام بماند. آخرین خبرها حاکی از این است که AFC در حال مطالعه طرح لغو جام ملت‌ها و تعیین پنج سهمیه جام جهانی از طریق نتایج گذشته و دیگر مسائل فنی کشورهای آسیایی است.

در همین ارتباط سایت «pasionfutsal» آرژانتین خبر داده است که تکلیف برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا روز پنجشنبه این هفته مشخص می‌شود.

این سایت نوشت: «آنطور که ما متوجه شدیم، روز پنجشنبه هفتم ژانویه یک جلسه مجازی بین کنفدراسیون آسیا و نمایندگان کشورهایی که باید در رقابت‌های قهرمانی آسیا بازی کنند، برگزار می‌شود. در این جلسه، تصمیم نهایی ابلاغ می‌شود. بسیاری حدس می‌زنند که AFC مسابقات را لغو کرده و بر اساس آخرین عملکرد کشورها، سهمیه‌های جام جهانی را تعیین می‌کند.

برخی از روزنامه نگاران آسیایی از لغو قطعی برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا که قرار بود در ماه مارس و اپریل در کویت برگزار شود، خبر داده‌اند. آنها حتی این احتمال را می‌دهند که رده بندی پنج کشور آسیایی در تعیین سهمیه جام جهانی ۲۰۲۱ لیتوانی اعمال شود.»

بیشتر بخوانید:

تعیین پنج سهمیه آسیا برای جام‌جهانی فوتسال بدون برگزاری مسابقه؟

تماشای لیگ برتر فوتسال ایران ناامید کننده است!

 

 

تگ ها


فوتسال جام ملتهای آسیا جام ملت های فوتسال آسیا ۲۰۲۰ فوتسال تیم ملی فوتسال ایران کنفدراسیون فوتبال آسیا