پنجمین آزمون بزرگ فغانی و تیمش! بی نقص در جام جهانی

دیدار رده بندی بین دو تیم بلژیک و انگلیس، پنجمین آزمون بزرگ علیرضا فغانی بود عکس اختصاصی خبرنگار مدال به گزارش خبرنگار سایت مدال، دید ......

دیدار رده بندی بین دو تیم بلژیک و انگلیس، پنجمین آزمون بزرگ علیرضا فغانی بود

عکس اختصاصی خبرنگار مدال

به گزارش خبرنگار سایت مدال، دیدار رده بندی جام جهانی روسیه بین تیم های انگلیس و بلژیک با قضاوت تیم داوری از ایران همراه بود. علیرضا فغانی و کمک هایش تنها نماینده ایران در روسیه بودند که تا پایان رقابت ها در این کشور ماندگار شدند. فغانی داور ارزشمند ایرانی با عملکرد بسیار عالی، در جدول برترین داوران جام برای مدتی در رتبه نخست قرار گرفت. علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری همانند گذشته بهترین قضاوت خود را این بار در رده بندی بزرگترین تورنمنت فوتبال دنیا انجام دادند. تیم داوری کشورمان پیش از این، سه بازی آلمان_مکزیک، برزیل_صربستان و آرژانتین_فرانسه نیز قضاوت کرده بودند و اکثر نشریات و رسانه های خارجی در واکنش به داوری فغانی، عکس العمل های مثبتی را نشان دادند.
علیرضا فغانی متولد فروردین ماه ۱۳۵۷ و زاده روستای جابوز از توابع کاشمر است. او از سال ۲۰۰۸ وارد فهرست داوران بین المللی شد. پدر وی نیز از داوران فوتبال بوده و تنها برادر او نیز داور فوتبال است! علیرضا فغانی به عنوان بازیکن در تیم نوجوانان باشگاه فوتبال بانک ملی حضور داشته است و سابقه حضور در تیم های شهاب خودرو، اتکا و نیروی زمینی را نیز در کارنامه خود دارد. از قضاوت های مهم او می توان به دیدار رفت فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴، دیدار فینال جام ملت های آسیا ۲۰۱۵، دیدار فینال فوتبال المپیک ۲۰۱۶ ریو، دیدار نیمه نهایی جام کنفدراسیون ها در سال ۲۰۱۷ و دیدار رده بندی جام جهانی ۲۰۱۸ اشاره کرد.

تگ ها


اخبار روز جام جهانی 2018 فوتبال