پنج سرمربی استقلالی علیه قهرمانی پرسپولیس(گزارش)

در فاصله ۶ هفته مانده به پایان فصل، یحیی گل‌محمدی و شاگردانش با پنج تیمی که هدایت آن برعهده سرمربیان استقلالی خواهد بود باید مصاف دهد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شاید برای هواداران استقلال بدترین اتفاق تکرار قهرمانی پرسپولیس برای پنجمین فصل پیاپی باشد و آنها اکنون چشم به تفکرات بازیکنان اسبق خود در قامت سرمربی در تقابل‌های باقیمانده تا پایان فصل دوخته‌اند تا مانع از گلات سرخ‌ها و رکورد شاید دست‌نیافتنی آنها شوند.

گام اول؛ ژنرال علیه یحیی

پرسپولیس امشب در تقابلی شاید سخت باید برابر تیم امیر قلعه‌نویی حاضر شود. سرمربی گل‌گهر که در بازی با محرومیت انضباطی مواجه بود از روی سکوها شاهد شکست سنگین تیمش بود. پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ‌برتر با ۵ عنوان قهرمانی که هم سابقه بازی با پیراهن استقلال را در کارنامه دارد هم در ۳ مقطع هدایت این تیم را برعهده داشت و استقلال هر ۳ قهرمانی خود را با این مربی در لیگ برتر تصاحب کرده است امیدوار است سد محکمی مقابل هدف یحیی گل‌محمدی و پرسپولیس در مسیر قهرمانی شکل دهد و اکنون چشم تسم سابق او (سپاهان) نیز به بازی دوخته شده است.

جنگ بزرگ؛ نکونام به دنبال اثبات و سهمیه

بازی رفت پرسپولیس برابر فولاد خوزستان نیز با حواشی زیادی همراه شد. یحیی و تیمش اینبار باید در اهواز برابر نکونام حاضر شوند و سرمربی لالیگایی حریف از بالاترین انگیزه برابر این حریف برخوردار است تا ضمن جبران اتفاقات و شکست بازی رفت، شانس دستیابی به سهمیه آسیایی را نیز بالا ببرد.

دو تیم روز سه‌شنبه ۱۵ تیر در استادیوم شهدای فولاد به مصاف یکدیگر خواهند رفت. پرسپولیس باید در این دیدار درحالی به مصاف فولاد برود که به لطف این تیم خوزستانی اکنون بالاتر از سپاهان صدرنشین است. نکونام موفق شد هفته گذشته شاگردان محرم نویدکیا را متوقف کند و باید دید اینبار در مسیر قهرمانی لیگ بیستم چه تأثیری خواهند داشت.
جواد نکونام در تیر ۱۳۹۱ با عقد قراردادی یک ساله به تیم استقلال تهران پیوست. پیوستن نکونام به استقلال در حالی انجام شد. که امیر قلعه‌نویی سرمربی وقت استقلال، از او به عنوان کاپیتان جدید استقلال در فصل پیش رو نام برد. وی در لیگ دوازدهم موفق شد با لباس استقلال برای دومین بار قهرمان لیگ برتر شود.

منصوریان دوباره کابوس پرسپولیس می‌شود

اولین فصلی که برانکو تیمش را برای قهرمانی بسته بود هرگز تصور نمی‌کرد شکست برابر نفت در هفته‌های پایانی به کابوس بزرگی برای تیمش تبدیل شود که در هفته آخر با آوراژ گل دست آنها را از جام کوتاه کند. سرمربی آن روز نفت تهران علیرضا منصوریان بود که با کردیت همین نتیجه حتی به نیمکت استقلال هم رسید. 
اکنون پرسپولیس در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر و در ۱۹ تیرماه باید برابر آلومینیوم اراک و علیرضا منصوریان قرار گیرد. پرسپولیس بازی رفت را در اراک و در شرایطی سخت با نتیجه ۲-۱ به تیمی که رسول خطیبی هدایتش را عهده‌دار بود واگذار کرد و نمی‌خواهد آنها تبدیل به تیمی شوند که مدعی قهرمانی را در هر دو بازی متوقف و ناکام کرده‌اند. آلومینیوم حالا بعد از جدایی خطیبی از این تیم منصوریان را روی نیمکت تیم خود می‌بیند که وی هم به عنوان بازیکن هم مربی سابقه حضور در استقلال را در کارنامه خود دارد. 
او که با لباس استقلال سابقه دو قهرمانی در لیگ را در کارنامه دارد در لیگ شانزدهم در حالی هدایت این تیم را برعهده داشت که پایین تر از پرسپولیس در رده دوم قرار گرفت و نایب قهرمان شد.

اکبرپور در آستانه سقوط ولی امیدوار

شاید تا زمان برگزاری دیدار دو تیم سقوط ماشین‌سازی کاملا قطعی شده باشد و البته شاید هم با روند تغییرات در تبریز در آن زمان علی‌رضا اکبرپور روی نیمکت این تیم برای تقابل با پرسپولیس نباشد اما هر چه که باشد در شرایط کنونی باید او را چهارمین سد راه یحیی گل‌محمدی و تیمش معرفی کرد. بازیکنی که دوران حضور در استقلال یکی از گل‌های ارزشمند و طلایی تیمش را در دربی به ثمر رسانده است و دو بار هم به عنوان قهرمانی با پیراهن آبی‌پوشان دست یافته و باید دید قادر به شکل دادن معجزه خواهد بود یا خیر.

فیروز کریمی در انتظار اتفاق ویژه  

با بازگشت فیروز کریمی به لیگ برتر او در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل برابر پرسپولیس قرار خواهد گرفت و هیچ اتفاقی شیرین‌تر از متوقف کردن شاگردان یحیی گل‌محمدی در آزادی برای هواداران تراکتور و سپاهان نخواهد بود و فیروز کریمی هم از هر چه در توان دارد برای این هدف مسلما خواهد گذاشت. دو تیم در هفته بیست و نهم و روز یکشنبه ۳ مرداد در آزادی باید به مصاف هم خواهند رفت. فیروز کریمی در لیگ هفتم جانشین ناصر حجازی روی نیمکت استقلال شده بود.

در نهایت مهدی تارتار

پرسپولیس در لیگ هجدهم برابر مهدی تارتار که آن زمان هدایت پارس جنوبی را عهده‌دار بود و در تقابل با سپاهان مدعی با امیر قلعه‌نویی به قهرمانی در جم دست یافت و اکنون نیز در هفته پایانی باید برابر تارتار و اینبار روی نیمکت پیکان قرار گیرد.
بعد از پنج تقابل سخت و احتمالا پرماجرا مقابل سرمربیان استقلالی، در هفته پایانی پرسپولیس در ۸ مرداد برابر پیکان قرار خواهد گرفت و باید دید تکلیف قهرمان این دوره در نهایت به چه شکل پیش خواهد رفت و آیا یحیی و شاگردانش قادر خواهند بود با عبور سلامت از این مسیر، دست نویدکیا و طلایی‌پوشان را بار دیگر از جام کوتاه کنند یا خیر.

تگ ها


پرسپولیس تهران علیرضا اکبرپور فولاد خوزستان ماشین سازی تبریز گل گهرسیرجان فوتبال ایران امیر قلعه نویی علیرضا منصوریان جواد نکونام فیروز کریمی آلومینیوم اراک فوتبال