پنج فرمان منطقی کالدرون؛ انصاری‌فرد می تواند رئیس را نگه دارد؟

سرمربی آرژانتینی پرسپولیس در آخرین مصاحبه شرایطش را برای بازگشت به پرسپولیس اعلام کرد. آیا مدیرعامل پرسپولیس می تواند او را حفظ کند؟...

به گزارش مدال، گابریل کالدرون در آخرین مصاحبه اش با رسانه ها که روز قبل انجام شد در مورد حضور دوباره اش در پرسپولیس صحبت کرده و اعلام داشت که شرایط برای بازگشت او باید فراهم شود. مرد آرژانتینی که پس از کسب ۷ پیروزی پیاپی در لیگ و جام حذفی، حالا مورد اعتماد کامل هواداران قرار گرفته و لقب "رئیس" را از آن خود کرده، بلیت یک طرفه به آرژانتین گرفته و پس از مدت ها سکوت و همکاری کامل با باشگاه به رغم این که مطالباتش را نگرفته بود صراحتا اعلام کرد که باشگاه باید به تعهداتش عمل کند. شروطی که او گذاشته چندان پیچیده نیست؛ بلکه رهایی از بلاتکلیفی عجیبی است که گریبانگیر باشگاه شده است.

شروط کالدرون برای بازگشت به پرسپولیس را با هم مرور می کنیم:

*مطالبات بازیکنان پرداخت شود.

*باشگاه فقط تا ۲۷ دسامبر (جمعه ۶ دی ماه) مهلت دارد تا وضعیت حقوق من را مشخص کند و رویه مالی در این ۶ ماه را تغییر بدهد.

*تا قبل از رسیدن به روز ۶ ژانویه (۱۶ دی ماه) بازیکن جدید در کمپ‌مان داشته باشیم.

*تکلیف اردوی قطر برای نیم فصل را به زودی مشخص کنند.

*برای قهرمانی نیاز به یک مهاجم خارجی سطح بالا داریم.

او در نهایت پس از بیان شرایطش می گوید:"من 6 ماه کار کردم و اگر این مشکلات حل شود بر می گردم. هیچوقت در زندگی ام مثل این 6 ماه کار نکرده بودم."

با نگاهی به شروط مرد آرژانتینی می بینیم که هیچ کدام نه غیرمنطقی است، نه غیر واقعی. او فقط تاکید کرده که باید مطالبات خودش، دستیاران و بازیکنان پرداخت شود. ضمن این که اگر پرسپولیس می خواهد در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا موفق شود، باید هر چه سریع تر وضعیت بازیکنان جدید و اردوی آماده سازی را مشخص کند.

حال باید منتظر واکنش باشگاه بود. به هرحال کالدرون در چند نوبت در نشست های خبری قبل و بعد از بازی به مطالبات خود و بازیکنان اشاره کرده بود و انصاری فرد به خوبی می دانست که دیر یا زود باید پول سرمربی و بازیکنان تیم را بدهد.

آن چه واضح به نظر می رسد این است که کالدرون حدود یک ماه قبل برای روز ۷ دی بلیت یک طرفه پرواز به سمت آرژانتین را رزرو کرد تا در تعطیلات سال نوی میلادی در کنار خانواده خود باشد، اما هنوز رضایتش برای بازگشت به ایران را به صورت رسمی اعلام نکرده و منتظر عملی شدن وعده مدیران باشگاه است.

پرسپولیسی‌ها برای عبور از قسط اول کالدرون هم مشکل داشتند و حالا باید به فکر اقساط بعدی این مربی باشند. این شرایط، تجربه قهر استراماچونی از استقلال و اتفاقات پس از آن که تجربه تلخی برای فوتبال ایران به دنبال داشته را تداعی می‌کند.

بعد از جدایی سوال‌برانگیز مارک ویلموتس از تیم ملی و سپس مسائل مربوط به اختلاف عمیق بین باشگاه استقلال با استراماچونی، فوتبال ایران فقط همین یک اتفاق را کم داشت که کالدرون هم به صف معترضان اضافه شود.

این طور که از شواهد پیداست روزگار سرخ‌ها هر روز پیچیده‌تر می‌شود و حالا در کنار تمام مشکلات مالی و مدیریتی که در تیم وجود دارد، باشگاه باید به فکر آن باشد تا رضایت کالدرون برای بازگشت به ایران را برآورده کند. محمدحسن انصاری‌فرد مدام می‌گوید به زودی مشکلات مالی را حل می‌کند اما هر روز صدای اعتراض کالدرون بلندتر از قبل شنیده می‌شود.

در نهایت یادآوری این نکته بد نیست که کالدرون در مصاحبه هایش از یک روز سرنوشت‌ساز صحبت می کرد؛ روزی که بالاخره فرا رسید. به نظر شما انصاری فرد به رغم تمام وعده های قبلی مبنی بر درآمدزایی می تواند خواسته های منطقی کالدرون را برآورده کند؟

 

بیشتربخوانید:

شوک به سرخ ها؛ کالدرون از پرسپولیس می‌رود؟

قول‌هایی که محقق نشد؛ چشم انصاری‌فرد به جیب هوادار!

تگ ها


پنج فرمان کالدرون اخبار پرسپولیس فوتبال ایران گابریل کالدرون پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال