پنج نقل و انتقال رویایی که به کابوس شبیه شدند!

فراوان بوده‌اند ستارگانی که با امید بسیار راهی تیم‌ رویایی خود شده‌اند اما هرگز فروغ گذشته را تکرار نکردند...

به گزارش خبرنگار  مدال، بسیار پیش آمده که انتقال بازیکنان به تیمی که از کودکی رویای پوشیدن لباسش را داشته‌اند، خوب پیش نرفته است. اما از آنجایی که چنین فرصتی معمولاً یک بار برای هر بازیکنی پیش می‌آید، نمی‌توان آنان را برای عدم رد این پیشنهادات سرزنش کرد. دوران حرفه‌ای بازیکنان چندان طولانی نیست و گاهی در این بازی جمعی، تصمیمات فردی هستند که نقش مهمی ایفا می‌کنند.

در گذشته انتقالاتی مانند رفتن کریستیانو رونالدو به رئال مادرید را به خاطر داریم، که نه تنها ناموفق نبوده‌اند بلکه دوران جدید با شکستن رکوردهای پی‌در‌پی نیز برای بازیکن و موفقیت‌های بزرگ برای باشگاه همراه بوده است. به همین بهانه، به بررسی ۵ انتقال بزرگی خواهیم پرداخت که شرایط برای باشگاه و بازیکن خوب پیش نرفته و چیزی جز پشیمانی برای دو طرف به همراه نداشته است.

امره جان

ستاره آلمانی یوونتوس در تابستان ۲۰۱۷ به امید رقم زدن آینده‌ای بهتر به عنوان بازیکن آزاد لیورپول را ترک کرد و راهی تورین شد. او که در لیورپول بازیکن ترکیب ثابت کلوپ محسوب می‌شد، در یوونتوس نیز شرایط خوبی در فصل اول حضورش تجربه کرد. اما امسال با اضافه شدن آدرین رابیو و آرون رمزی، به شکلی غیرمنتظره نام او از لیست بیانکونری برای لیگ قهرمانان خط خورد و او حسرت ترک آنفیلد و محروم شدن از لذت قهرمانی اروپا در سال گذشته را بیش از پیش خواهد خورد.

فیلیپه کوتینیو

در تابستان ۲۰۱۸ ستاره برزیلی تمام تلاش خود را برای پیوستن به بارسلونا انجام داد و فشارهای او در نهایت باعث شد تا ۶ ماه بعد لیورپول در ژانویه با جدایی او موافقت کند. در ابتدا اوضاع برای کوتینیو خوب بود اما چیزی نگذشت که نمایش‌های ناامیدکننده و پراشتباهش باعث شد تا دیگر انتخاب اول والورده برای حضور در ترکیب بلوگرانا نباشد و در ادامه نیز حتی دیگر نیازی به او در ترکیب احساس نمی‌شد. سران باشگاه نیز زمانی که نتوانستند از او برای انتقال نیمار استفاده کنند، او را به صورت قرضی و با بند خرید دائمی به بایرن مونیخ فرستادند.

نیمار

انتقال ستاره برزیلی بارسلونا به PSG در سال ۲۰۱۷، جنجالی‌ترین و بزرگ‌ترین انتقال تاریخ فوتبال جهان لقب گرفت. اما تنها دو سال بعد از آن، هر دو سوی داستان یعنی نیمار و پاری سن ژرمن به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر یکدیگر بودند. در طول این دو سال، نیمار با مصدومیت‌های متعدد روبرو شد و هرگز نتوانست نمایش‌های درخشان خود در اسپانیا را تکرار کند و ستاره‌ای که می‌خواست از سایه لیونل مسی خارج شود، کم‌کم زیر سایه کیلیان امباپه جوان قرار گرفت.

از سوی دیگر پاریسی‌ها نیز در این دو سال نتوانستند از مرحله ۱/۸ نهایی لیگ قهرمانان اروپا فراتر بروند و این شکستی بزرگ برای ناصر الخلیفی محسوب می‌شود.

تیبو کورتوا

وقتی فلورنتینو پرز توانست سنگربان بلژیکی را تنها با ۳۵ میلیون پوند از چلسی به خدمت بگیرد، بسیاری او را مورد تحسین قرار دادند. کورتوا در آن زمان یکی از برترین دروازه‌بان‌های دنیا بود و از آنجا که تنها یک سال از قراردادش با چلسی باقی مانده بود، کهکشانی‌ها او را با قیمتی پائین‌تر از ارزش واقعی‌اش به خدمت گرفتند.

کورتوا که موفقیت در جام جهانی را به همراه بلژیک تجربه کرد، به راحتی جای کیلور ناواس را در ترکیب رئال مادرید گرفت. اما طولی نکشید که او به شدت افت کرد و این روزها هیچکس در سانتیاگو برنابئو نام او را صدا نمی‌زند.

نمایش‌های ضعیف او باعث شده که بسیاری از هواداران رئال مادرید از جدایی کیلور ناواس، سنگربانی که سه عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان برایشان به ارمغان آورده بود، ناراحت شوند.

فرناندو تورس

هرچند فرناندو تورس در چلسی موفق به فتح لیگ قهرمانان اروپا شد، اما کمتر کسی انتقال ۵۰ میلیون پوندی و رکوردشکن او در فوتبال انگلیس در آن زمان را، انتقالی موفق قلمداد می‌کند.

بار سنگین این انتقال بزرگ و جنجالی، بر شانه‌های ال نینیو سنگینی می‌کرد و این باعث شد تا او هرگز نتواند عملکرد درخشان خود در لیورپول را تکرار کند.

هنوز از دست دادن موقعیت دروازه خالی توسط تورس، در شکست ۳-۱ مقابل منچستریونایتد در استمفورد بریج از یاد هواداران چلسی پاک نشده است.

بیشتر بخوانید:

صید سه‌گانه بیانکونری از منچستریونایتد

پنج گزینه‌ای که می‌توانند جانشین ارنستو والورده شوند

تگ ها


انتقالات رویایی فوتبال جهان اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات فیلیپه کوتینیو فرناندو تورس نیمار امره جان تیبو کورتوا پاری سن ژرمن بارسلونا چلسی لوشامپیونه فرانسه لالیگا لیگ برتر فوتبال