پنج نکته مهم که باعث شد اتلتیکو قهرمان لالیگا شود

اتلتیکو مادرید در این فصل از رقابت‌های لالیگا توانست با هوشمندی به مقام قهرمانی دست پیدا کند....

به گزارش "ورزش سه"، یک برد دلپذیر ۲-۱ مقابل رئال وایادولید در آخرین روز فصل باعث شد تا اتلتیکومادرید برای یازدهمین بار در تاریخ خود قهرمان اسپانیا شود. اما رمز موفقیت این تیم چه عواملی بوده است؟

سیستم جدید دیه‌گو سیمئونه
دیه‌گو سیمئونه از اواخر سال ۲۰۱۱ در اتلتیکو کار خود را آغاز کرده و تقریباً به طور انحصاری از سیستم ۴-۴-۲ استفاده کرده است. اما این فصل سیمئونه و دستیار جدیدش، نلسون ویواس همه چیز را تغییر دادند و با استفاده از ترکیب ۲-۵-۳ و قرار دادن کیه‌ران تریپیر و یانیک کاراسکو در کناره ها طوفان بزرگی در لالیگا رقم زدند.

گل های لحظات پایانی
در طول این فصل لالیگا، اتلتیکو در ۱۰ دقیقه پایانی مسابقات ۱۱ گل به ثمر رساند و توانایی جنگیدن درست تا سوت پایان بازی را به نمایش گذاشت.  این بسیار بزرگ بود. گل لحظه آخری لوئیس سوارز در پیروزی ۲-۱ بابر آلاوس و ایبار در ژانویه و تمام کنندگی ستاره اروگوئه‌ای در پیروزی حساس ۲-۱ در آخرین روزهای فصل مقابل اوساسونا در ذهن ها باقی می ماند. امسال فقط ۱۰ تیم در ۱۰ دقیقه پایانی بازی ها بیشتر از اتلتیکو گل زده اند.

موقعیت جدید مارکوس یورنته
در اواخر فصل گذشته، دیه‌گو سیمئونه شروع به استفاده از مارکوس یورنته در نقش پیشرفته تر کرد.  هافبک اسپانیایی که از ابتدا یک هافبک دفاعی بود در پیروزی لیگ قهرمانان اروپا مقابل لیورپول بسیار تأثیرگذار بود و از آنجا وارد شدن به محوطه جریمه حریف به نقش جدید او تبدیل شد.

واندا متروپولیتانو
فرم خانگی اتلتیکو آنها را به این عنوان قهرمانی در لیگ رساند. حتی اگر هواداران پرشور و وفادار آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستند در مسابقات شرکت کنند، باز هم اتلتیکو در واندا متروپولیتانو احساس خوبی داشت و ۱۵ برد، ۳ تساوی و تنها یک شکست در ۱۹ مسابقه در ورزشگاه خانگی خود بدست آورد. آنها بهترین رکورد خانگی در این بخش را داشتند و ۴۸ امتیاز از ۸۶ امتیاز آن ها در بازی های خانگی بود.

پایان قدرتمند
پس از یک ماه سخت در آوریل که اتلتیکو در سفرهای خارج از خانه خود به رئال بتیس، سویا و اتلتیک بیلبائو امتیاز داد، آنها موفق به بازیابی شدند و فصل را به شکلی طوفانی تمام کردند. شاگردان سیمئونه ۴ برد و یک تساوی در ۵ دیدار نهایی خود به دست آوردند و تنها مقابل یکی از رقبای قهرمانی یعنی بارسلونا امتیاز از دست دادند. آنها با نشان دادن یک ذهنیت قوی و روی آوردن به عزم و اراده محض، به اندازه کافی تلاش کردند تا رئال مادرید را در راه رسیدن به عنوان قهرمانی لالیگا شکست دهند.

محتوای اختصاصی ورزش‌سه با همکاری رسمی لالیگا
This Content Is Provided By LaLiga In Partnership With Varzesh۳

تگ ها


اتلتیکو مادرید