پنهان‌ پشت گذشته؛ سوتفاهم عابدینی

محمدحسین عباسی یاداشت به گزارش مدال به ......

محمدحسین عباسی یاداشت

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت-  برکناری امیر عابدینی از ریاست کمیته بازاریابی و اقتصاد، دومین تغییر بزرگ فدراسیون فوتبال در روزهای گذشته بود. این تغییر تا حدود زیادی قابل پیش بینی به نظر می رسید. چرا که عابدینی از همان روزهای اول شروع به کار در سمت جدید، نتوانست قدمی برای بهبود اوضاع مالی فدراسیون بردارد. با این وجود، کنارگذاشتن او از ساختار مدیریتی فوتبال، به تنهایی کافی به نظر نمی رسد. آن هایی که امیر را به عنوان مسئول مستقیم بازاریابی فدراسیون انتخاب کردند، باید به مردم و رسانه ها توضیح بدهند که این انتخاب چه نتیجه ای به دنبال داشته است؟ آیا او انتخاب مناسبی برای فدراسیون بود و ایده آل های لازم برای کارکردن در این پست را داشت یا تنها به واسطه لابی برای انتخاب مهدی تاج، برای مدتی سهم اش را از فدراسیون جدید گرفت؟

عابدینی این آخری ها حتی در ایران هم حضور نداشت اما مدت زیادی طول کشید تا ردیف شغلی اش در فدراسیون فوتبال را از دست بدهد. او در شرایطی به عنوان مسئول کمیته بازاریابی انتخاب شد که در دوران مدیریتی داماش گیلان نشان داده بود عملا با فرمول های روز اقتصاد در ورزش آشنایی ندارد و دانسته هایش آخرین بار ده ها سال قبل به روز شده اند.

عابدینی برای مدتی طولانی مرد همه کاره باشگاهی بود که بعد از ماجرای اختلاس، آه در بساط نداشت. اگر هنری در مدیریت او باقی مانده بود، در داماش خودش را نشان می داد اما عابدینی در زمان ترک باشگاه، عملا یک باشگاه ورشکسته را تحویل فوتبال رشت داد. باشگاهی که حالا در سطح سوم فوتبال ایران دست و پا می زند. مدیریت وابسته به سرمایه عابدینی و بحران جذب سرمایه جدید در دوران مشقت مالی، داماش را با فرمان عابدینی به قهقرا کشاند.

از آن جایی که ارتقای رده مدیران ناکام، یک اصل اساسی در ایران به شمار می رود، عابدینی هم بعد از سالهای سیاه داماش در بالاترین نهاد فوتبال پست گرفت و نتیجه این تصمیم عجیب، مصائب مالی فدراسیون و سرانجام برکناری او بود. 

عابدینی هنوز هم از گذشته اش ارتزاق می کند. گذشته ای که البته کاملا شفاف نیست اما موجی از ستایش و تحسین را در کارنامه او گنجانده است. این ستایش ها حتی اگر کاملا واقعی باشند، مربوط به سال ها قبل هستند و پنهان شدن پشت آن ها، هیچ کمکی به عابدینی نخواهد کرد. امیر را به عنوان یک مدیر فوتبالی می شناسند اما برآیند عملکرد او در این سال ها، کامل ترین تبرئه ممکن برای مدیران غیرفوتبالی است.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال