پورتو به جای بنفیکا؛ طارمی و انتقام از ژرژ ژسوس

مهدی طارمی با درخشش در بازی بنفیکا ضمن کسب جام قهرمانی سوپر کاپ پرتغال به ژرژ ژسوس سرمربی این تیم فهماند خارج کردن او از لیست خرید این باشگاه پرتغالی اشتباه بوده است.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه"، فصل گذشته و به دنبال گلزنی های متعدد مهدی طارمی در تیم ریوآوه اولین باشگاهی که برای خرید مهدی طارمی ابراز علاقمندی کرد باشگاه بنفیکا بود. مدیر ورزشی این باشگاه بارها و بارها با مهدی طارمی صحبت کرد و حتی نشریه رکورد پرتغال هم به دفعات تیتر زد گل های مهدی طارمی در تیم ریوآوه او را به سمت باشگاه بنفیکا هدایت می کند. در حالی که همه چشم انتظار حضور مهدی طارمی در تیم بنفیکا بودند یک تصمیم مسیر مهاجم تیم ملی فوتبال ایران را تغییر داد. تغییر در کادر فنی باشگاه بنفیکا موجب شد تا مهدی طارمی گزینه اول خرید باشگاه بنفیکا در خط حمله نباشد. پیش از حضور ژرژ ژسوس در راس کادر فنی تیم بنفیکا مهدی طارمی گزینه اول خرید این تیم بود اما زمانی که سرمربی فلامینگو برزیل دوباره به تیم بنفیکا پیوست مهاجم ایرانی ریوآوه به گزینه دوم و سوم در خط حمله تبدیل شد. ناگزیر مهدی طارمی با باشگاه های دیگر از جمله براگا وارد مذاکره شد و در نهایت باشگاه پورتو را انتخاب کرد. 

ژرژ ژسوس که پیش از این در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ سرمربی بنفیکا بود البته در باشگاه فلامینگو به خصوص در سال گذشته به افتخارات خوبی دست پیدا کرد و حضور او در باشگاه بنفیکا با استقبال همراه شد اما تصمیم او برای خرید مهاجم برزیلی به جای مهدی طارمی دست کم دیشب و در بازی با پورتو به نفع او تمام نشد.به این خاطر مهدی طارمی با پنالتی که در دقیقه ۲۲ بازی برای پورتو گرفت زمینه ساز پیروزی تیمش در این دیدار شد و  در نهایت پورتو با دو گل به برتری رسید و جام قهرمانی را از آن خود کرد و این یک افتخار بزرگ برای مهاجم تیم ملی فوتبال ایران بود. او برای خرید مهاجم برزیلی به مراتب بیشتر از پولی که قرار بود به باشگاه ریوآوه برای خرید مهدی طارمی بدهد هزینه کرد و حالا این تصمیم اشتباه پورتو را در وضعیت بهتری قرار داده است. مهدی طارمی علاقمندی زیادی برای بازی در تیم بنفیکا داشت چرا که می دانست در این تیم شرایط بهتری برای بازی کردن خواهد داشت به ناگزیر وارد تیم پورتو شد و برای تبدیل شدن به مهره ثابت در این تیم زحمات زیادی کشید و حتی در برهه ای در اردوی تیم ملی حاضر نشد تا جایگاه خود را در تیم پورتو بهتر کند. البته او دیشب و در بازی با بنفیکا از ابتدا در ترکیب تیمش بازی کرد و در ادامه تعویض شد. 

مهدی طارمی دیشب از ژرژ ژسوس بزریلی سرمربی بنفیکا انتقام گرفت؛ او خوشحال از بازی درخشان در برابر بنفیکا امیدوار است به حضور ثابت در ترکیب پورتو ادامه دهد؛ و البته صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ با گل هایی که می زند از دیگر دغدغه های پیش روی او خواهد بود.

تگ ها


پورتو مهدی طارمی