پورتو ۳ – ۱ رم؛ وداع جالوروسی با UCL در دقیقه ۱۱۷

جالوروسی با شکست مقابل پورتو از لیگ قهرمانان کنار رفت...

جالوروسی با شکست مقابل پورتو از لیگ قهرمانان کنار رفت

امشب پورتو در حالی در خانه میزبان رم بود که بازی رفت را واگذار کرده بود.
به گزارش مدال، دو تیم پورتو و آ اس‌رم در دیدار برگشت از مرحلۀ یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه دراگائو به مصاف یکدیگر رفتند. تقابل دو تیم در دیدار رفت با نتیجۀ 2 بر 1 به سود نمایندۀ ایتالیایی پایان یافته بود و برای صعود پا به این میدان گذاشته بود.

نیمۀ اول جدال دو تیم با میدان‌داری یاران ایکر کاسیاس آغاز شد و با در اختیار داشتن توپ توانستند گل اول را در دقیقۀ 26 توسط سوارس به ثمر برساند اما شاگردان دی‌فرانچسکو با دریافت این گل به خود آمدند و گل خورده را در دقیقۀ 37 توسط ده‌روسی از روی نقطۀ پنالتی جبران کردند تا این دیدار در نیمۀ اول با نتیجۀ تساوی پایان یابد.

با آغاز نیمۀ دوم این بار هم تیم میزبان بود که تسلط خود را به رخ حریف ایتالیایی کشید و در دقیقۀ 52 توسط مارگا به گل دوم خود دست یابد تا نتیجۀ دیدار رفت دوباره تکرار شود و تلاش‌های دو تیم تا دقیقۀ نود بدون ثمر باقی بماند و بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

در اوقات اضافی این دیدار نیز دو تیم جانب احتیاط را رها نکردند تا اینکه سرنوشت این دیدار را هم مانند تقابل پاری‌سن‌ژرمن و منچست داور ویذیویی در دقیقۀ 117 مشخص کند. جونیت چاکر، داور ترکیه‌ای این دیدار در صحنه‌ای مشکوک خطای فلورنزی روی مهاجم پورتو را با کمک VAR پنالتی اعلام کرد تا تیس توپ را وارد دروازۀ گرگ‌های شهر رم کند. هرچند در دقیقۀ 120 نیز صحنه‌ای مشکوک درن محوطۀ جریمۀ پورتو رخ داد که داور از آن چشم‌پوشی کرد و رم تیم حذف شدۀ میدان لقب بگیرد.