پورشیب فینالیست شد

نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم کاراته ایران با برتری مقابل رقبای خود به دیدار نهایی مسابقات کاراته وان چین راه یافت ......

نماینده وزن ۸۴- کیلوگرم کاراته ایران با برتری مقابل رقبای خود به دیدار نهایی مسابقات کاراته وان چین راه یافت.

به گزارش مدال، روز دوم از مسابقات لیگ جهانی کاراته وان سری A امروز(شنبه) در شانگ‌های چین پیگیری شد و نماینده کشورمان به رقابت با رقبای خود پرداختند.

در وزن 84- کیلوگرم، ذبیح‌الله پورشیب پس از استراحت در دور نخست، در اولین گام به مصاف "چیو هان سین" از چین رفت و به برتری 6 بر صفر دست یافت. او در مرحله سوم با نتیجه یک بر صفر از سد "ریکیتو شیمادا" از ژاپن گذشت.

کاپیتان تیم ملی کاراته کشورمان در مرحله چهارم به مصاف "محمد احمد رامادان" از مصر رفت و پس از تساوی 3-3 با هانتی به برتری دست یافت. پورشیب برای راهیابی به دیدار نیمه‌نهایی نیز با نتیجه 3 بر صفر از سد "جینچیائو چن" از چین گذشت. نماینده شایسته کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی نیز پس از تساوی یک-یک مقابل "الکساندر الیف" از روسیه با هانتی به برتری دست یافت تا به دیدار نهایی صعود کند.

پورشیب در دیدار نهایی به مصاف "ایگور چیخماروف" از قزاقستان خواهد رفت.

در همین وزن مهدی سلطانی در گام نسخت با نتیجه 4 بر 2 از سد " میشل بابوس" از لهستان گذشت. او در دور دوم نیز نیز مقابل نماینده بوسنی 6 بر یک پیروز شد. سلطانی در مرحله سوم نیز 2 بر صفر مقابل "دیوپ سالی" از فرانسه پیروز شد. کاپیتان سابق تیم ملی کاراته در دور چهارم پس از تساوی صفر صفرمقابل  "جرجیوس تزانوس" از یونان با رای داوران شکست خورد تا با توجه به عدم حضور حریفش در دیدار نهایی از ادامه مسابقات باز بماند.

درر این وزن علی نجفی، علی اکبر دستجانی، محمدرضا گیلان‌پور و نوید عبدالملکی نیز حضور داشتند که مقابل رقبای خود مغلوب شدند و تنها دستجانی با توجه به فینالیست شدن حریفش به جدول شانس مجدد راه یافت.

در وزن 61- کیلوگرم بانوان نیز مبینا یوسفی، ملیکا احمدی، آتوسا رضایی‌جو و فخری سادات موچانی به رقابت با رقبای خود پرداختند.

آتوسا رضایی  و مبینا یوسفی در گام نخست با نتایج مشایه یک بر صفر مغلوب نمایندگان ژاپن شدند و موچانی نیز مقابل کاراته‌کا بلژیک شکست خورد. هر سه این کاراته کاها با توجه به شکست رقبای خود از حضور در جدول شانس مجدد بازماندند.

ملیکا احدی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر از سد نماینده استرالیا گذشت. او در دوم پس از تساوی صفر-صفر مقابل "یونا تاکادا" از ژاپن با رای داوران به برتری دست یافت. احدی در دور سوم نیز با نتیجه 5 بر صفر از سد "جوانا اوربان" از آمریکا گذشت، اما در دور چهارم با نتیجه 8 بر یک مغلوب "ژائو یان ین" از چین شد. با حذف کاراته کا چینی احدی نیز از دور مسابقات حذف شد.