پورعلی گنجی : ژاوی بارسایی است، نصف السد رئالی!

پورعلی گنجی : یک سری ها بی معرفت بودند که علیه طارمی شعار دادند! مدافع تیم ملی می گوید ژاوی از سفر به ایران کیف ......

پورعلی گنجی : یک سری ها بی معرفت بودند که علیه طارمی شعار دادند!

مدافع تیم ملی می گوید ژاوی از سفر به ایران کیف ...

پورعلی گنجی :  یک سری ها بی معرفت بودند که علیه طارمی شعار دادند!

مدافع تیم ملی می گوید ژاوی از سفر به ایران کیف کرده بود.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری خبرآنلاین؛ مرتضی پورعلی گنجی از جمله بازیکنانی است که حتی با حضور در قطر، افت نکرده. او مدافع فیکس تیم ملی است و عملکردش در بازی های اخیر هم خوب است. به بهانه اتمام رقابت های لیگ قطر و همبازی بودن با ژاوی و... گفت و گوی مفصلی با مرتضی پورعلی گنجی داشتیم.

*لیگ قطر تمام شد و با وجود دلهره های زیادی که داشتید بالاخره قهرمان شدید. نظرت درباره این اتفاق چیست؟

ما از ابتدا هم شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ قطر داشتیم. در دوره های قبل با بدشانسی و کم دقتی قهرمانی را از دست می دادیم اما خدا را شکر در بازی آخر توانستیم با همت بچه ها جام را کسب کنیم.

*در کل لیگ قطر چطور است؟ ظاهرا که خودت هم آنجا راحت هستی و السدی ها هم از حضور تو راضی هستند.

لیگ قطر لیگ خوبی است و من از شرایط راضی هستم. شهرها در قطر به هم نزدیک است و این هم از ویژگی های خوب اینجاست. کیفیت زمین ها هم خوب است و من مشکل زیادی ندارم چون اینجا مسائلی مثل زمین تمرین و لباس و پول مطرح نیست و ما با تمرکز بیشتری فوتبال بازی می کنیم. من از شرایطم راضی هستم اما نمی دانم در آینده چه خواهد شد. امیدوارم هرچه صلاحم است رخ دهد.

*در السد می مانی یا تصمیم جدیدی خواهی گرفت؟

این احتمال وجود دارد که به اروپا بروم. اما اگر پیشنهاد خوبی از اروپا نداشته باشم در قطر می مانم چون با السد قرارداد دارم. اگر پیشنهادم از اروپا ارزشمند باشد می توانم بدون هیچگونه مشکلی از السد جدا شوم.

*تو تجربه بازی در لیگ چین را هم داری. به اروپا فکر می کنی؟

بله من تجربه بازی در لیگ چین را دارم و تلاش می کنم تا با توجه به تجربیاتم بهترین تصمیم را بگیرم. دوست دارم اگر به اروپا می روم با تجربه زیاد بروم.

*آیا با گوچی،جهانبخش و سردار در مورد شرایط فوتبال اروپا صحبت کرده ای؟

بله با این بازیکنان در خصوص این مورد صحبت کرده ام. امیدوارم شرایطم برای حضور در اروپا مهیا شود.

مرتضی پورعلی گنجی

*دوست داری در کدام لیگ بازی کنی؟

در لیگ آلمان بازی کنم.لیگ آلمان را دوست دارم و واقعا یکی از آرزوهایم بازی در این لیگ است.

*تیم ملی بازی حساسی مقابل ازبکستان دارد. فکر می کنی می توانیم کار را تمام کنیم و به جام جهانی برسیم؟

با توجه به بردهایی که مقابل قطر و چین کسب کردیم پیروزی در این دیدار صعودمان را قطعی خواهد کرد. امیدوارم با تمام قوا و با حمایت هوادارانمان بتوانیم ترس و وحشت را به دل ازبک ها بیندازیم و بازی را ببریم و به جام جهانی برویم تا دل مردم ایران شاد شود.

*تو الان در تیم ملی جا افتاده ای و یکی از مهره های اصلی ایران هستی.از عملکرد خودت چقدر رضایت داری؟

خدا را شکر می کنم شرایطی پیش آمد که کی روش به من اعتماد کند. در تیم الان شرایطی حاکم است که جوانان هم مثل با تجربه ها خوب کار می کنند. اگر بازیکن بزرگ تر بازی کند، جوان تر ها به دنبال یادگیری از او خواهند بود و این ها همه به خاطر کی روش است. در تیم ملی همه با هم مثل برادر و رفیق هستیم. همه هدفمان این است که تیم ملی هر سال بهتر از سال قبل شود.

*نظرت در خصوص قهرمان لیگ ایران چیست؟ بارها و بارها هواداران پرسپولیس از تو خواسته اند که به تیم آن ها بیایی. اما همیشه گفته ای که به اروپا فکر می کنی.

پرسپولیس تیم بزرگی است.آن ها از همان ابتدای لیگ برای قهرمانی استارت زدند و توانستند به آن برسند. من هم به آن ها تبریک می گویم. اما از این که هانی نتوانست جام را بالای سر ببرد ناراحتم. من تا جایی که بتوانم، می خواهم پیشرفت کنم و سعی می کنم فعلا به ایران بر نگردم. هواداران پرسپولیس همیشه به من لطف داشته اند و من از آن ها ممنونم. تیم های پرسپولیس و استقلال تیم های خوبی هستند چون تیم هایی مردمی هستند. امیدوارم در آسیا هم نتایج خوبی کسب کنند.

* مهدی طارمی یکی از رفیق هایت است. او در چند روز گذشته فشارهای زیادی را تحمل کرد. خیلی ها هم در استادیوم علیه او شعار دادند.حتی این شایعه مطرح شد که شاید او پرسپولیس را ترک کند. البته مهدی آقای گل هم شد و ...

مهدی طارمی به نظر من خیلی پسر خوش قلب و با معرفتی است. در مورد کیفیت فوتبالش همین بس که دو فصل پیاپی آقای گل شده است. به نظرم خیلی بی انصافی است که به خاطر یک بازی بد یا یک پنالتی خراب کردن او را سرزنش کنند. او هم دل ملت ایران را در تیم ملی شاد کرد هم در پرسپولیس عملکرد خوبی داشت. تعداد معدودی از هواداران واقعا بی معرفت هستند.امیدوارم آن ها دیگر به ورزشگاه نیایند. امیدوارم فوتبالیست ها بیشتر درک شوند. طارمی همیشه بهترین عملکرد را داشته است.

* به نظرت وقت حضور طارمی در اروپا نیست؟

امیدوارم مهدی بتواند به اروپا برود و خودش را آنجا هم نشان دهد. چون توانایی اش را دارد. حیف است که ما چنین بازیکنی در سطح اروپا نداشته باشیم.

* شنیده شده سروش رفیعی هم دوست دارد به قطر بیاید و حتی از تو هم مشورت گرفته.

من نمی دانم که سروش دوست دارد به قطر بیاید یا نه. امیدوارم بهترین تصمیم را برای آینده اش بگیرد.

* ژاوی در بازی السد واستقلال از بازیکن ایرانی ای خوشش آمده بود؟ روی صورت ژاوی در بازی استقلال خیلی لیزر انداختند. تعجب نکرده بود؟

ژاوی بعد از بازی با استقلال گفت اینجا مثل اسپانیا است و همه فوتبال را دوست دارند و به فوتبال لطف دارند. در خصوص تماشاگران هم هیچ صحبتی نکرد. حضور در ایران به او چسبید.

* رابطه ژاوی با نکونام چطور است؟ ظاهرا خیلی رفیق هستند با هم.

اتفاقا بعد از بازی استقلال با جواد نکونام و ژاوی نشستیم و بازی بارسلونا را تماشا کردیم. رابطه نکونام و ژاوی با هم خیلی خوب است. ژاوی انسان بزرگی است و نکونام هم رزومه اش مشخص است. آن ها با هم خوب هستند و رفاقت دارند.

* دلیلش چیست که بازیکنان ایرانی در قطر تعدادشان کم می شود؟ حتی دژاگه هم نتوانست دوام بیاورد.

در باشگاه های قطری شما باید 200 درصد توانت کار کنی چون پول خوب می گیری. اگر کیفیت لازم را از خودت نشان ندهی،جایگزین های زیادی برای تو وجود دارد. در قطر از شما انتظار دارند که همیشه خوب کار کنی.

* در لیگ قهرمانان اروپا رئال شانس قهرمانی است.با ژاوی کل کل نمی کنید؟ فکر می کنی کدام تیم قهرمان می شود؟

از ابتدا مشخص بود که رئال مادرید و یوونتوس به فینال خواهند رسید. چون موناکو و اتلتیکو توان مقابله با این تیم را ندارد. امیدوارم رئال قهرمان شود. نصف تیم ما رئالی است و با ژاوی هم شوخی می کنیم و هم کری می خوانیم. گاهی او را اذیت می کنیم.