پورغلامی: از مشورت با کی‌روش استقبال می‌کنم

تجربه کار با جوان ها، بهانه مناسبی بود برای انتخابی قابل دفاع. انتخاب فرهاد پورغلامی به عنوان سرمربی تیم جوانان ......

تجربه کار با جوان ها، بهانه مناسبی بود برای انتخابی قابل دفاع. انتخاب فرهاد پورغلامی به عنوان سرمربی تیم جوانان. او باید همان راهی را برود که در ملوان رفته بود.

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه" و به نقل از ایران ورزشی ، پورغلامی با اتکا به تجربه سال ها مربیگری در ملوان و همچنین سایپا، تراکتورسازی و پیکان، حالا در تیم جوانان باید بازیکنانی را بسازد که آینده تیم ملی را تشکیل بدهند. او برای انجام این کار انگیزه های فراوانی دارد

چه شد که سر از تیم جوانان در آوردید؟ پروسه انتخاب شما چطور آغاز شد؟
 چندی قبل از کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با من تماس گرفتند. پیشنهاد سرمربیگری در تیم جوانان را به من دادند و نظرم را پرسیدند. من هم خیلی زود این پیشنهاد را قبول کردم چون مربی آزاد بودم و در تیمی فعالیت نمی کردم. به همین دلیل توافق میان ما زودتر از حد تصور انجام شد.
شما چندین سال سابقه مربیگری در رده باشگاهی را دارید. چرا مسوولیت حضور در رده ملی را پذیرفتید؟ دلیل خاصی داشت؟
 من در ملوان، تراکتورسازی، سایپا و پیکان تجربه کار با بازیکنان جوان را داشتم. بخصوص در ملوان که همیشه سعی می کردیم با استفاده از بازیکنان جوان نقاط ضعف تیم را پوشش بدهیم چون بودجه آنچنانی برای جذب ستاره ها در اختیارمان نبود. حتی در سایپا هم اعتقاد ویژه ای به استفاده از بازیکنان جوان داشتم. بازیکنانی نظیر مهدی ترابی، محمد سلطانی مهر، علی قلی زاده و خیلی های دیگر. در پیکان هم از روستایی در تیم بزرگسالان استفاده کردیم. کلا بها دادن به بازیکنان جوان را دوست دارم. البته نه جوانگرایی صرف چون برای تشکیل تیمی قدرتمند در رده باشگاهی باید بازیکن باتجربه کنار بازیکن جوان قرار بگیرد و نکات مثبتی به او گوشزد کند.
یعنی کار با بازیکنان جوان یکی از دلایل اصلی حضور شما در تیم جوانان بود؟
 دقیقا همینطور است. واقعا دوست دارم به جوانان خدمت کنم و به آنها نکات جدیدی یاد بدهم. همین علاقه به کار با جوان ها باعث شد خیلی زود پیشنهاد سرمربیگری در تیم جوانان را قبول کنم و فعالیتم در این تیم آغاز شود.
درست است که هنوز تجربه رسمی در مربیگری تیم جوانان نداشته اید اما آیا می توانید بگویید کار در رده باشگاهی سخت تر است یا ملی؟
 من کارم را رسما از حدود یک هفته قبل آغاز کرده ام. حدود 7 روز است که سرمربیگری تیم جوانان را در اختیار دارم و همه تمرکزم را روی شناخت از بازیکنان گذاشته ام؛ بازیکنانی که قرار است تیم جوانان را تشکیل بدهند. استعدادیابی و ارزیابی عملکرد بازیکنان فعلا در دستور کار ما قرار دارد. به همین دلیل فکر نمی کنم حالا بتوانم پاسخ سوال شما را بدهم.
قرار است کارلوس کی روش نظارت ویژه ای روی تیم های پایه انجام بدهد. با او برای سرمربیگری در تیم جوانان صحبتی نکرده اید؟
 من که صحبتی نکردم اما خوشحال شدم که کی روش رده های پایه را هم زیر نظر دارد و تجربیاتش را به این تیم ها نیز انتقال می دهد. این باعث انگیزه می شود تا به بهترین شکل تیم جوانان را آماده کنیم.
از کی روش مشورت هم می گیرید؟
 از تجربیات او قطعا سود می بریم و من از مشورت با کی روش استقبال می کنم.

تگ ها


اخبار روز ایران فوتبال