پورموسوی: به 70% از ترکیب مورد نظرمان رسیده‌ایم

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: ما اردوی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و به بخش قابل توجهی از اهدافمان دست یافتیم....

به گزارش مدال و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، سیروس پورموسوی در پایان اردوی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: ما اردوی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم و به بخش قابل توجهی از اهدافمان که بالا بردن آمادگی جسمی نفرات بود دست یافتیم.خوشبختانه می توانم بگویم تقریبا به 70% از ترکیب مورد نظر خودمان برای حضور در مسابقات مسکو رسیده ایم. اردوی بعدی ان‌شالله از 24 تا 31 اردیبهشت در اهواز برگزار می شود که دو مسابقه تدارکاتی را در پیش خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی جوانان در خصوص نحوه انتخاب بازیکنان این تیم گفت:می توانم بگویم تقریبا 1000 بازیکن را بررسی کردیم که از این بین نام 833 بازیکن را رسما ثبت و اعلام کردیم. من و دستیارانم تلاش کردیم همه این بازیکنان را در مسابقات مختلف از نزدیک ببینیم و ارزیابی کاملی داشته باشیم. در واقع هدف این بود که شایسته ترین نفرات این رده سنی را در کل کشور ببینیم و به واقع بهترین ها را انتخاب کنیم. فکر می کنم بعید است بازیکنی باشد که در این مقطع دیده نشده هرچند ممکن است برخی نفرات مصدوم یا محروم بودند یا اینکه شرایط بازیکن در مقاطع مختلف ممکن است تغییر کند، با این وجود فکر می کنم تیم فعلی متشکل از بهترین های کشور است و از ظرفیت بالایی برخوردار است. همچنان به روند شناسایی نفرات ادامه می دهیم و در اردوهای بعدی هم تلاش می کنیم شرایط تمامی بازیکنان شایسته را مورد ارزیابی قرار دهیم.

پورموسوی پیرامون انتخاب نفرات نهایی برای حضور در مسابقات روسیه اظهار داشت:ما تمایل داشتیم حداقل با 23 بازیکن وارد رقابت ها شویم چرا که این مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است ، بازیکنان تیم ما هم به تجربه بیشتری نیاز دارند و این تجربه بین المللی می تواند برای آنها اهمیت زیادی داشته باشد. از سوی دیگر با توجه به فشردگی مسابقات به نفرات بیشتری نیاز داریم با این وجود طبق قوانین بازی ها تنها ثبت نام 20 بازیکن ممکن است و بر همین اساس نمی توانیم نفراتی بیشتری به همراه داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی جوانان در پایان گفت:امیدوارم اردوی بعدی هم به خوبی برگزار شود و بتوانیم با آمادگی کامل برای حضور در مسابقات روسیه آماده شویم، این تورنمنت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند به تیم ما برای کسب تجربه بین المللی کمک کند به همین دلیل می خواهیم به بهترین شکل از این تورنمنت استفاده کنیم.

 

تگ ها


سیروس پورموسوی تیم ملی جوانان فوتبال