پورموسوی: می‌دانستیم در سید چهار قرار می‌گیریم

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران معتقد است بیماری کرونا اصلی ترین مشکل این تیم است که موجب لغو برنامه های آماده سازی به منظور حضور در مرحله نهایی مسابقات قهرمانی آسیا شده است....

به گزارش "ورزش سه"، سید سیروس پورموسوی در خصوص سید بندی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا گفت: سید بندی این مسابقات بر اساس نتایج دوره قبل انجام می شود و تیم ما در دوره گذشته از مرحله مقدماتی کنار رفت. به همین دلیل در این دوره طبیعی بود که در سید چهار قرار بگیریم و به خوبی نسبت به این موضوع آگاهی داشتیم.


سرمربی تیم ملی جوانان اضافه کرد: گروه بندی و جدول مناسب یکی از فاکتورهایی است که می تواند به شما کمک کند و ما از ابتدا می دانستیم از این نظر شانس زیادی نداریم چون در سید پایین قرار می گیریم و ممکن است در یک گروه بسیار سخت حضور داشته باشیم هرچند در مرحله نهایی همه تیم ها با قدرت می آیند و قرعه آسانی وجود نخواهد داشت.


پورموسوی همچنین گفت: اصلی ترین مشکل طبیعتا بیماری کرونا است که برنامه اردوها ، مسابقات تدارکاتی و تورنمنت های دوستانه ر ا لغو کرده از سویی بازی ها به تعویق نیافتاده و باید با همین شرایط برای حضور در مسابقات آماده شویم. باید تدارک بسیار خوبی برای حضور در این بازی ها ببینیم و با اردوهای بلند مدت و حضور تمامی نفرات سعی کنیم این شرایط را تغییر بدهیم. حقیقت این است که فرصت زیادی را از دست داده ایم و این مسئله کار را برای ما سخت تر می کند. تمرینات و میزان آمادگی نفرات و بازیکنان را به صورت آنلاین دنبال می کنیم اما این کافی نیست. لازم است بازیکنان در بازگشت به تمرینات شرایط جسمی و آمادگی مطلوب داشته باشند.

وی که با سایت فدراسیون گفتگو کرده است، در پایان اظهار داشت: امیدوارم هرچه زودتر این بیماری کرونا ریشه کن شود و شاهد ازسرگیری فعالیت ها در حوزه های مختلف باشیم. مسئله کمبود زمان قطعا یکی از چالش های جدی ما خواهد بود اما امیدواریم در کوتاه ترین زمان بهترین و کامل ترین برنامه آماده سازی را داشته باشیم.

تیم ملی جوانان ایران در دوره قبلی با سرمربیگری فرهاد پورغلامی نتوانست از دور گروهی مسابقات که با سوریه، اردن و فلسطین هم گروه شده بود، صعود کند. این تیم مقابل سوریه به تساوی یک بر یک دست یافت و با اردن به مساوی بدون گل و زدن چهار گل به فلسطین  کافی نبود تا ایران در میان تیم های برتر دوم قرار بگیرد؛ جالب اینکه پورغلامی در آن مقطع از قوانین مسابقات آگاهی نداشت و از مسئولان فدراسیون خواسته بود تا برای صعود ایران به مقامات آسیایی اعتراض کند.

تگ ها


سید سیروس پور موسوی فرهاد پورغلامی جوانان