پوری حسینی: قیمت گذاری سرخابی تا پایان بهمن مشخص خواهد شد

عبدالله پوریحسینی، رئیس سازمان خصوصیسازی اعلام کرد تا پایان بهمن ماه قیمت نهایی و شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشخص خواهد شد ......
عبدالله پوریحسینی، رئیس سازمان خصوصیسازی اعلام کرد تا پایان بهمن ماه قیمت نهایی و شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشخص خواهد شد ...

عبدالله پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد تا پایان بهمن ماه قیمت نهایی و شرایط واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مشخص خواهد شد.

به گزارش مدال ، عبدالله پوری‌حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی درباره واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی و اینکه آیا این واگذاری نهایی خواهد شد یا خیر، اظهار داشت: وظیفه من انجام این امر مهم است، آن هم به طریق قانونی، شفاف و کاملاً روشن. برنامه‌ریزی سازمان خصوصی‌سازی هم این است که تا پایان سال امور مربوط به واگذاری را انجام دهیم. تا امروز هم هنوز صورت مالی یکی از باشگاه‌ها برای سال خرداد 97 به دست ما نرسیده است، اما برای کارشناسان‌مان حکم صادر کرد‌ه‌ایم و احتمالاً تا هفته آینده هم نشستی برگزار خواهیم کرد و همه تلاش ما این است تا پایان بهمن ماه قیمت نهایی و شرایط واگذاری را اعلام کنیم و در خدمت متقاضیان باشیم.

وی که با برنامه رادیویی تهران ورزشی صحبت می‌کرد در پاسخ به این پرسش که کدام‌یک از باشگاه‌ها به طور منظم با سازمان خصوصی‌سازی همکاری و صورت مالی خود را ارائه کرده‌اند،‌ عنوان کرد: هر دو باشگاه صورت مالی خود را داده و همکاری کرده‌اند. ما سال 94 که می‌خواستیم همین واگذاری را انجام دهیم، هیچ صورت مالی در باشگاه‌ها وجود نداشت و فقط مجبور شدیم برند این دو باشگاه را به مزایده بگذاریم،‌ اما الان وزارت ورزش زحمت زیادی کشیده و وضعیت بسیار بهتر از آن زمان است. جا دارد بابت این موضوع از سلطانی‌فر، داورزنی و باشگاه استقلال و پرسپولیس تشکر کنم. باشگاه استقلال صورت مالی امسال خود را ارائه کرده و باشگاه پرسپولیس هم قول داده است به زودی این صورت مالی را تحویل دهد.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد صحبت‌های محمد دادکان و اینکه گفته بود بحث واگذاری بیشتر شعار است و این واگذاری انجام نخواهد شد،‌ تصریح کرد: من احترام زیادی برای دادکان قائلم، اما باید بگویم در دولت یازدهم فقط یک بار استقلال و پرسپولیس از لیست واگذاری کنار گذاشتند و در دولت دوازدهم هم دوباره این دو باشگاه را به لیست واگذاری اضافه کردند. یعنی فقط در دولت گذشته یک بار این اتفاق رخ داده است، اگر دوباره این اتفاق بیفتد حرف آقایان می‌تواند مورد بررسی قرار بگیرد، اما در این دولت فقط یک بار این اتفاق افتاده است. البته آینده را کسی ندیده و شاید اتفاقی رخ دهد که این واگذاری یک یا دو ماه به تأخیر بیفتد، اما این واگذاری در نهایت انجام خواهد شد.

پوری‌حسینی ادامه داد: فکر می‌کنم واگذاری اردیبهشت ماه سال آینده به مرحله نهایی خود برسد به نظرم آن زمان بهترین موقع برای این اتفاق است، چون لیگ به پایان رسیده و تیم‌ها در آرامش هستند. امیدواریم وزارت ورزش و جوانان پس از این واگذاری و به محض اینکه از تیم‌داری خلاص شد تمرکزش را روی این بگذارد که تیم‌داری را قانونمدار و سودمند کند.