پوست موز مدعیان پیش پای مدیرعاملی سمیعی (گزارش)

شایعات حول آینده مدیریتی باشگاه پرسپولیس با شدت بالایی دنبال می‌شود و این البته در حالیست که مدیریت ساکن در ساختمان باشگاه در حال حاضر پیگیر موضوعات مختلف تیم است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با تغییرات ایجاد شده در بدنه دولت و انتخاب وزیر ورزش جدید که با جانشین حمید سجادی به جای مسعود سلطانی‌فر همراه بوده است، اکنون بحث در خصوص آینده مدیریت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به اوج رسیده است.

یکی از شایعات داغ که البته با تایید حمید سجادی به واقعیت نزدیک شده است، استعفای جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از سمت خود در این باشگاه است. باشگاه پرسپولیس این روزها مشغله‌های بزرگی از جمله نقل و انتقالات، اعزام تیم به تاجیکستان برای دیدار لیگ قهرمانان ، دستیابی به اسپانسرینگ فصل آینده و همچنین پرداختی بدهی گابریل کالدرون و اوساگوآنا پیش روی خود می‌بیند که هر کدام از آنها می‌تواند نقش پررنگی در آینده این باشگاه ایفا کند. اتفاقی که البته ورای حواشی شکل گرفته، با جدیت از سوی تیم مدیریتی در حال پیگیری است.

با این حال ارائه استعفا از سوی مدیریت کنونی یک اتفاق بدیهی و عادی با توجه به تغییرات صورت گرفته از سوی دولت و انتخاب وزیر جدید محسوب می‌شود. اتفاقی که در سالیان گذشته هم شاهد این موضوع در خصوص مدیرانی همچون حبیب کاشانی و علی اکبر طاهری هم بودیم که بعد از انتخاب وزیر جدید، با ارائه استعفای خود در انتظار تعیین وضعیت و مشخص شدن آینده خود در سمت مدیریتی باشگاه بودند.

با این حال موضوع مهم در این استعفا، برنامه‌ای خواهد بود که وزارت ورزش برای این دو باشگاه و خصوصا پرسپولیس در نظر گرفته است. در این مواقع همواره در انتظار این موضوع بود که نفرات حامی و متصل به دولت و خصوصا وزیر با توجه به حمایتی که از وی در طول دستیابی به این سمت داشته‌اند، در انتظار دستیابی به سمت مدنظر خود باشند. اتفاقی که اکنون در قبال مدیریت دو باشگاه هم قابل پیش‌بینی است و همین موضوع باعث شده تا شایعاتی در این زمینه شکل گیرد. با این حال هواداران پرسپولیس با توجه به شرایطی که این تیم دنبال می‌کنند، به شدت امیدوار به ثبات مدیریتی و تداوم حضور جعفر سمیعی و رد استعفای او از سوی حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش هستند.

جعفر سمیعی در طول دوره مدیریت خود که از روز هشتم آبان‌ماه سال گذشته آغاز شد و اکنون حدود ۱۰ ماه از مدیریت وی در این ساختمان گذشته است، همانند مدیران چند فصل اخیر موفق شد ضمن دستیابی به عنوان قهرمانی، تیمش را در مرحله دوم لیگ قهرمانان نیز حاضر ببیند. مدیری که در تلاش بود تا گفتگویی با رسانه‌ها نداشته باشد و نظرات خود را شاید برای پنهان ماندن ضعف‌های مربوط به توضیحات، در سایت رسمی باشگاه و بعد از بررسی تمامی جوانب در اختیار مخاطبان قرار دهد.

با این حال او در طول دوره مدیریت خود گاف بزرگی نداشته و ضعف‌های مدیریتی‌اش در فوتبال و این باشگاه به شکلی نبوده که در سیبل رسانه‌ها قرار گیرد. موضوعی که باعث شده با توجه به پیگیری و تلاش او برای حل مشکلات باشگاه، به محبوبیت مناسبی بین هواداران این تیم دست یابد و آنها انتظار این را داشته باشند تا مدیریت باشگاه همچنان با ثبات لازم کار را دنبال کند. از صحبت‌‎های حمید سجادی هم تنها این موضوع برمی‌آید که استعفای جعفر سمیعی طبق روال تنها وصول شده است و مطمئنا اگر نیاز به تغییراتی بود، زمزمه‌های آن خیلی زود از ساختمان سئول خارج می‌‎شد. از سوی دیگر البته نباید از تلاش و رایزنی‌های افراد دیگر برای دستیابی به این پست (مدیرعامل پرسپولیس) چشم‌پوشی کرد.

اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد برای دوری از حواشی این ماجرا در نهایت بعد از بازی این تیم در تاجیکستان و برابر استقلال مشخص خواهد شد. اینکه جعفر سمیعی به کار خود در این باشگاه ادامه دهد و تغییرات تنها متوجه بدنه هیات مدیره باشگاه باشد یک اتفاق قابل پیش‌بینی در این مقطع خواهد بود و باید در نهایت دید وزارت ورزش و حمید سجادی به عنوان وزیر جدید آن چه تصمیمی خواهد گرفت.

به نظر شما در نهایت وزارت چه تصمیمی خواهد گرفت و آیا گمانه‌زنی‌ها در خصوص اسامی مطرح شده درباره مدیرعاملی پرسپولیس به واقعیت تبدیل می‌شود یا جعفر سمیعی به کار ادامه می‌دهد و دو عضو هیات مدیره با تغییر مواجه خواهند شد؟

تگ ها


جعفر سمیعی پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال