پوشش آنلاین لیگ قطر و سوال‌های بی‌جواب!

بازتاب دادن اخبار لیگ ستارگان قطر در رسانه‌های ایرانی و مهم جلوه دادن این لیگ اتفاق عجیبی است که روز گذشته شاهد آن بودیم....

بازتاب دادن اخبار لیگ ستارگان قطر در رسانه‌های ایرانی و مهم جلوه دادن این لیگ اتفاق عجیبی است که روز گذشته شاهد آن بودیم.

به گزارش خبرنگار مدال، به شکل عجیب و جالبی لیگ ستارگان قطر مورد توجه رسانه‌های ایرانی قرار گرفته به گونه‌ای که از بازی‌های آن گزارش آنلاین به همراه فیلم گلزنی‌ها منتشر می‌کنند. به عنوان نمونه بازی السد و الوکره قطر که تنها و تنها هیجان آن حضور ژاوی به عنوان مربی است. آیا این بازی آنقدر مهم و جذاب است که گزارش لحظه به لحظه از آن منتشر و فیلم گل‌های بازی با کمترین وقفه در فضای مجازی رسانه‌های ایرانی منتشر شود؟ 

آیا لیگ ایران به واسطه برخورداری از مربیان نامدار و هیجان بالا به واسطه حضور پرتعداد تماشاگران که آرزوی کشورهای عربی است اینگونه در این کشورها مورد توجه قرار می‌گیرد؟ آیا غیر از این است که خودمان داریم کمک می کنیم اعتبار لیگ های عربی بیشتر از لیگ ایران باشد. آیا دقت کرده‌اید چه حجمی از اخبار از تیم های الاهلی و الهلال عربستان یا السد و الدحیل در رسانه های ایرانی منتشر می‌شود؟ تصور نمی‌کنیم خودمان داریم از اعتبار لیگ ایران کم و لیگ قطر یا عربستان که جذابیت‌شان به جذب خارجی‌ها و ریخت و پاش‌ها وابسته است را بیشتر از حد آن جذاب و مهم جلوه می‌دهیم. آیا وقتی هم به این لیگ‌ها توجه می‌کنیم بهتر نیست سازماندهی و ساختار آن را زیر ذره‌بین برده و از مسوولان طلب کنیم که لیگ ایران هم چنین مجهز و بابرنامه و برخوردار از بهترین امکانات در هر زمینه‌ای باشد نه اینکه حتی مشخص نباشد تکلیف تماشاگرانی که می‌خواهند برای افتتاحیه به استادیوم بروند از نظر تهیه بلیط تا ساعاتی قبل از بازی مشخص نباشد. 

 بهتر نیست به این افراط و تفریط‌ها نگاهی انداخته و آنالیز کنیم که این حجم از بازتاب دادن نتایج بازی‌های لیگ‌های عربی خیلی هم برای مخاطبان ایرانی جذابیت ندارد و برای فوتبال این حجم از توجه نه تنها پیامدی ندارد که کمک می کند به بزرگتر از حد جلوه دادن لیگ‌هایی که رقیب لیگ برتر ایران هستند.

 آیا در قطر و عربستان جز نیمه خالی لیوان و آشفتگی‌ها به دیگر جذابیت‌های لیگ برتر  ایران پرداخته می‌شود؟ یعنی واقعا بازی السد و الوکره آنقدر برای مخاطب ایرانی اهمیت دارد که همه اتفاقات آن را آنلاین هم پوشش داد؟

بیشتر بخوانید:
گزارش عملکرد پرسپولیس از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد تراکتور از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال
گزارش عملکرد نساجی از فصل هجدهم تا آغاز فصل نوزدهم لیگ‌ برتر فوتبال