در برنامه نود چه گذشت؟

برنامه 22 بهمن نود با محوریت بررسی مسابقات هفته گذشته لیگ برتر از ساعت 22:41 دوشنبه روی آنتن شبکه سه رفت....

برنامه 22 بهمن نود با محوریت بررسی مسابقات هفته گذشته لیگ برتر از ساعت 22:41 دوشنبه روی آنتن شبکه سه رفت.

برنامه 22 بهمن نود با محوریت بررسی مسابقات هفته گذشته لیگ برتر از ساعت 22:41 دوشنبه روی آنتن شبکه سه رفت.

به گزارش مدال، در ابتدا سوال نظرسنجی با مضمون پیش بینی نتیجه مسابقه حساس تراکتورسازی و استقلال پخش شد.

کلیپ تصاویر جذاب هفته گذشته لیگ برتر اولین بخش نود کوتاه این هفته بود.

خلاصه و حواشی مسابقه پرسپولیس 2-0 پدیده
نکته ها:

•    علی علیپور با ۴ گل بهترین گلزن تاریخ تقابل پرسپولیس پدیده
•    پدیده ۱۱ بازی بدون برد برابر پرسپولیس
•    پرسپولیس ۵ بازی بدون گل خورده برابر پدیده
•    پدیده ۵ باخت در ۶ تقابل اخیر برابر پرسپولیس
•    پدیده در دوران حضور در لیگ برتر بیش از هر تیمی از پرسپولیس گل خورده است: ۱۶ گل
•    پدیده در دوران حضور در لیگ برتر بیش از هر تیمی به پرسپولیس باخته است: ۶ باخت
•    چهارمین شکست پیاپی گل محمدی برابر پرسپولیس
•    گل محمدی در دوران حضور در لیگ برتر بیش از هر تیمی به پرسپولیس باخته است: ۶ باخت
•    پدیده ۴ بازی بدون پیروزی
•    پدیده گلزنی در یک بازی از ۴ بازی اخیر

عادل فردوسی پور در توضیح کلیپ هفته گذشته نود برای تیم ملی با حضور تصاویر حمید سوریان گفت حمید سوریان برای همه ما عزیز و دوست داشتنی است و هدف از آن کلیپ صرفا نشان دادن میزان ناراحتی ما پس از دو شکست برابر رقبای ژاپنی بود که باعث ایجاد سوءتفاهم شد.

نود درجه با مرور طنز حواشی هفته گذشته لیگ برتر پخش شد و شامل سوژه هایی چون حرکات عجیب و جالب رحمتی در بازی پیکان، افزایش طبقات خانه همسایه تماشاگر معروف نساجی، کار سخت کی‌روش برای مواجهه با منتقدان خشمگین کلمبیایی، پایین رفتن نیمکت های ورزشگاه آزادی، سکوت قلعه نویی در کنفرانس خبری و... بود.

ترین های هفته گذشته لیگ برتر پخش شد و شامل بخش های زیر بود:

حرکات تکنیکی هفته: آرمان قاسمی، آنتونی استوکس، امیرحسین باقرپور، کیوان امرایی، وحید نامداری، رحمان جعفری، رضا خالقی فر، فرشید باقری، ساسان شیرمردی، حسین شنانی، اسماعیل گونسالوس
نجات برتر هفته: محمد دانشگر(استقلال مقابل پیکان)
موقعیت از دست رفته هفته: سایپا مقابل سپیدرود
پاس گل برتر هفته: محمد دانشگر(استقلال مقابل پیکان)
مهار برتر هفته: رحمان احمدی(پارس جنوبی مقابل فولاد)
گل برتر هفته: اشکان دژاگه(تراکتورسازی مقابل نفت مسجد سلیمان)

خلاصه شش بازی از هفته شانزدهم لیگ برتر پخش شد:
استقلال خوزستان - ماشین سازی
پارس جنوبی - فولاد
سپیدرود - سایپا
نفت آبادان - سپاهان
ذوب آهن - نساجی
تراکتورسازی - نفت مسجدسلیمان

کلیپی به بهانه بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال و لحظات خاطره انگیز او در این تیم پخش شد.

مسعود مرادی کارشناس این هفته به استودیو آمد و داور مسابقه پارس جنوبی - فولاد  بررسی شد: برخورد دروازه‌بان فولاد با مهاجم پارس جنوبی خطا نبود و توپ بین هر دو نفر قرار داشت و شانس بازی داشتند و سپس برخورد کردند و پنالتی نبود.

داوری مسابقه سپیدرود - سایپا: برخورد مدافع سپیدرود با مهاجم سایپا در محوطه جریمه خطا نبود و پای بازیکن مدافع کنار پای مهاجم روی زمین فرود آمد و پنالتی نبود.

داوری مسابقه نساجی - ذوب آهن: تکل مدافع ذوب آهن روی پای محمد آبشک پس از شوت مهاجم نساجی خطا نبود. لگد روی پای خلعتبری که باعث پارگی رباط پایش شد خطای شدید و پس از زدن توپ پای بازیکن را زد و باید دقیقه 83 برای ذوب آهن پنالتی و اخراج اعلام می شد.

داوری مسابقه نفت آبادان - سپاهان: خطای روی مهاجم سپاهان بیرون از محوطه جریمه اعلام شد و در بدبینانه ترین حالت روی خط محوطه جریمه است که باید پنالتی اعلام می شد و خطا هم درست بود.

داوری مسابقه پرسپولیس - پدیده: پنالتی پرسپولیس درست بود و مدافع پدیده پای چپ مصلح را زد و جلوی حمله موثر را گرفت و نیازی به اخطار هم نداشت. ضربه شدید با آرنج به صورت نوراللهی خطای شدید است و باید با کارت قرمز مستقیم جریمه می شد.

داوری مسابقه پیکان - استقلال: برخورد مومنی مهاجم پیکان با رحمتی خطای پنالتی نبود و پس از برخورد مومنی می‌توانست از دروازه‌بان رد شود اما خودش را زمین زد و باید به بازیکن پیکان کارت زرد برای شبیه سازی نشان داده می شد که نشد.

خلاصه چهار بازی هفته هفدهم لیگ برتر پخش شد:
سپاهان - سپیدرود
ماشین سازی - نفت آبادان
نساجی - تراکتورسازی
پدیده - استقلال خوزستان

خلاصه و حواشی مسابقه فولاد 2-1 پرسپولیس
نکته ها:

•    اولین شکست فصل پرسپولیس
•    پرسپولیس برای اولین بار در این فصل در یک بازی ۲ گل خورد
•    پرسپولیس ۳ بازی ۲ امتیاز در خوزستان در لیگ هجدهم
•    اولین شکست برانکو مقابل فولاد
•    پریرا برای اولین بار موفق به گلزنی برابر بیرانوند شد
•    فولاد بیشترین گل خورده را در تاریخ لیگ برتر برابر پرسپولیس دارد: ۴۵ گل

داوری مسابقه پدیده - استقلال خوزستان: سرنگونی بازیکن پدیده در برخورد با مدافع استقلال خوزستان خطا نبود و مهاجم می خواست پنالتی بگیرد. مدافع استقلال خوزستان پشت مهاجم پدیده در محوطه جریمه دست گذاشت اما پنالتی رخ نداد و خطا نبود.

داوری مسابقه نساجی - تراکتورسازی: سرنگونی احسان حاج صفی در محوطه جریمه خطا نبود و مدافع هم با دست هلی نداد. سرنگونی ساسان انصاری در برخورد با دروازه بان حریف در شرایط تک به تک خطا بود و دروازه بان در آخرین لحظه با دست مچ پای مهاجم سپاهان را زد و باید پنالتی اعلام می شد که نشد.

داوری مسابقه ماشین سازی - نفت آبادان: سرنگونی بازیکن ماشین سازی خطا بود و مدافع حریف پا انداخت و پای چپ فرید بهزادی کریمی را زد و باید پنالتی اعلام می شد.

داوری مسابقه سپاهان - سپیدرود: برخورد توپ روی پرتاب اوت به دست شهباززاده در محوطه جریمه سپاهان پنالتی نبود و اگر به دستش هم خورده باشد در شرایط طبیعی است و هند و پنالتی نبود.

داوری مسابقه فولاد - پرسپولیس: گل فولاد به درستی آفساید اعلام شد و مهاجم فولاد کمی جلوتر بود. روی گل اول فولاد مشخص نیست توپ به دست پریرا خورده است یا نه که اگر خورده باشد هند است و در این شلوغی فقط می توان گفت ادامه بازی بهتر است. در همین صحنه پس از این که بیرانوند توپ را زد پای پریرا به او خورده و چون قبلش توپ را زده بود خطا نیست. عکس العمل داور در مقابل اعتراض بازیکن فولاد نشان می‌دهد که می خواست کارت زرد دوم را به جعفری بدهد اما نظرش با اصرار بازیکن فولاد عوض شده است. پنالتی فولاد اشتباه بود و نادری خیلی نزدیک به مهاجم فولاد بود و نمی تواند چنین نیرویی وارد کند که مهاجم زمین بخورد و پنالتی نبود. اعتراض بیرانوند به داور پس از سوت پایان نیمه اول به درستی با کارت زرد مواجه شد.

سعید فتاحی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ و ایرج عرب سرپرست باشگاه پرسپولیس روی خط آمدند و درباره اتفاقات حاشیه ای این دیدار و تاخیر در برگزاری بازی به دلیل شایعه لغو آن صحبت کردند.

با پخش آخرین آمار نظرسنجی برنامه این هفته نود به دلیل پخش ویژه برنامه نود پس از یک ساعت و 15 دقیقه سات 23:56 به پایان رسید.

عادل فردوسی پور در انتهای برنامه با عذرخواهی از سعید فتاحی و ایرج عرب که بحثشان نیمه تمام ماند اعلام کرد کلی اسلاید درباره ماجرای انتقال جنجالی پاتوسی به استقلال و قانونی که مانع آن شده و چگونگی آمدن استنلی کی‌روش در یک انتقال مشابه به فوتبال ایران آماده کرده بودیم و قصد داشتیم صحبت کنیم که فرصت نشد این اتفاق بیفتد.

در انتهای این برنامه با شرکت بیش از یک میلیون و 141 هزار نفر در پیش‌بینی بازی پنجشنبه تراکتورسازی و استقلال، حدود 40 درصد برد تراکتورسازی، نزدیک به 36 درصد برد استقلال و 23.8 درصد نتیجه تساوی را انتخاب کردند.