پوشش گل جادویی انصاری فرد با ۲۵ دوربین (عکس)

کریم انصاری فرد پس از گلزنی در دربی آتن، مورد تمجید رسانه های یونانی قرار گرفته است....

به گزارش ورزش سه، این اولین گل انصاری فرد در فصل جدید لیگ یونان بود که پس از درخشش در مقابل ولفسبورگ اتفاق افتاد و باعث شد تا مهاجم ایرانی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. او در دیدار آاک آتن مقابل تیم سبزپوش آلمانی یعنی ولفسبورگ با ارائه نمایشی درخشان یک گل برای تیمش به ثمر رساند و شب گذشته نیز با فرار زیبا و استفاده از موقعیت تک به تک، دروازه پائوک را فرو ریخت.

او در این بازی یک ساعت فرصت حضور در زمین را داشت و تک گل آاک را در دربی «عقاب های دو سر» وارد دروازه حریف سفید و مشکی پوش کرد. اما پس از تعویض انصاری فرد، شاگردان ماسیمو کاره‌آ نتوانستند از این گل دفاع کنند و بازی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

گل آکروباتیک انصاری فرد در وبسایت های یونانی به عنوان «گلی جادویی خوانده شده است.

ماسیمو کاره آ سرمربی ۶۵ ساله ایتالیایی است که فصل گذشته در همین مقاطع گزینه هدایت تیم فوتبال پرسپولیس بود اما به دلایل مالی پیشنهاد سرخ ها را رد کرد و حالا تیم پرطرفدار آتنی را سرمربیگری می‌کند.

سایت های یونانی حالا بیش از همه به این دو پرداخته‌اند که یکی سال ها مهاجم تیم ملی ایران بوده و دیگری به سبب قرارگیری در بین گزینه های سرمربیگری تیم های ایرانی، مورد توجه طرفداران فوتبال در ایران قرار دارد. وبسایت sportdog در این باره نوشته است: «گل جادویی انصاری فرد، طعم شیرین پیروزی را به به آاک آتن هدیه کرد اما آن ها نتوانستند بازی را نگه دارند. انصاری فرد نشان داد که می‌تواند یک بازیکن شاخص و مهم باشد، او با یک لمس خود را در موقعیت گلزنی قرار داد و با نمایش خود سطح تیم آاک را بالا برد اما در نیمه دوم تعویض شد.»

دربی آتن شهراوردی ۹۳ ساله محسوب می‌شود و حالا انصاری فرد نام خود را وارد تاریخ این بازی مهم کرده است.

همچنین وبسایت اسپورت ۲۴ نوشته است: «او یک موقعیت بسیار خوب را در بازی قبلی از دست داد و انتقادات بسیاری را متوجه خود دید اما شب گذشته نشان داد که در این حد هم نباید مورد سرزنش قرار می‌گرفت. اپتا هم میگوید که موقعیتی که انصاری فرد از دست داد را ۲۵ درصد مهاجمان از دست می‌دهند و اتفاق عجیبی نیست. کاری که انصاری فرد کرد در سطح جهانی بود، او توپ را گرفت و در حالی که یک مهاجم اذیتش می‌کرد، آن را پیش برد و به گوشه دروازه فرستاد؛ یک نمایش دلپذیر.»

این در حالی است که ۲۵ عکاس شادی گل خاص کریم انصاری فرد را ثبت کردند تا بخش پررنگی از گزارش های تصویری دربی آتن به فریم هایی از ستاره ایرانی مربوط باشد.

کریم در ۳۰ سالگی همچنان لژیونری موفق برای فوتبال ایران محسوب می‌شود؛ او در اوساسونا، پانیویوس، المپیاکوس، ناتینگهام فارست و السیلیه بازی کرده و حالا دوباره به یونان بازگشته و طلسم گلزنی در این فصل را هم در لیگ اروپا و لیگ برتر شکسته است.

دربی آاک - پائوک یکی از مسابقات مهم فوتبال در یونان است؛ دیداری که پیش تر مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران بازی در آن را تجربه کرد و حالا نوبت انصاری فرد بود که در این شهرآورد به میدان برود.

این دو تیم تا حالا ۱۷۱ یک بار به مصاف هم رفته اند و اولین بازی شان هم به سال ۱۹۲۷ برمی‌گردد. پائوک و آاک آتن به عنوان دو تیم پرطرفدار یونان، خاستگاهی از جنگ ترکیه - یونان در اوایل قرن بیستم میلادی دارند؛ زمانی که پناهجویانی که به یونان آمده بودند، دو تیم فوتبال ساختند و حالا یکی از آن ها مهاجم تیم ملی ایران با شماره ۱۱ را در ترکیب خود می‌بیند.

تگ ها


آ ا ک آتن کریم انصاری‌فرد یونان