پولادی اظهار پشیمانی کند کمکش می‌کنیم/ نیازی به وساطت نیست

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مهرداد پولادی در صورت بازگشت به ایران دادگاهی و به وضعیتش رسیدگی می‌شود....

به گزارش خبرنگار مهر، نام مهرداد پولادی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران در روزهای گذشته یکبار دیگر در رسانه ها مطرح شد. پولادی که بعد از جام ملت های ۲۰۱۵ آسیا به خاطر مشکلات کارت پایان خدمتش قید بازگشت به ایران را زد، با تیم المعیذر قطر به توافق رسید و به این تیم پیوست.

پولادی هم از جمله بازیکنانی در فوتبال ایران بود که پاییز سال ۱۳۹۳ کارت پایان خدمتش جعلی از آب در آمد اما سرنوشت او با نفرات دیگر کاملا متفاوت بود. بازیکنانی چون بختیار رحمانی، حسین ماهینی، سروش رفیعی و ... با پذیرش این تخلف، راهی تیم های نظامی شدند تا ضمن بازی برای این تیم ها، دوران خدمت سربازی خود را پشت سر بگذارند.

پولادی اما تصمیم به ترک ایران گرفت و دیگر هیچ موقع به کشور بازنگشت. این بازیکن که کارلوس کی روش سرمربی پیشین تیم ملی به سبک بازی‌اش علاقه خاصی داشت، در تیم‌های الشحانیه قطر، بانکوک تایلند، الخریطیات قطر بازی کرد و در تازه ترین تصمیم به تیم المعیذر پیوست.

در این سال ها خبرهایی مبنی بر پشیمانی پولادی و حتی وساطت بعضی از بازیکنان تیم ملی برای بازگشت وی به ایران مطرح شد که هیچ موقع به صورت رسمی مورد تایید قرار نگرفت.

خبرنگار مهر برای بررسی وضعیت پولادی گفتگویی را با امیر دریادار غلامرضا رحیمی‌پور رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح انجام داد.

رحیمی پور گفت: پولادی سرباز فراری است. در این موارد ما تصمیم فردی نمی گیریم. پولادی چند سال پیش از کشور رفته و دیگر برنگشته است، در حالی که تعهد هم داده بود.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مهر که آیا در این مدت مکاتبه و درخواستی برای بازگشت از سوی  پولادی مطرح شده است؟ اظهار کرد: خیر هیچ مکاتبه ای نشده است. پولادی خودش هم ادعایی نکرده و نیامده که به وضعیتش رسیدگی کنیم.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با رد خبر وساطت بعضی از ملی پوشان سابق برای پولادی، درباره اینکه چه برخوردی در انتظار پولادی در صورت بازگشت به ایران خواهد بود، تصریح کرد: مثل غایبان با پولادی برخورد می کنیم؛ مثل بقیه و عین قانون. هیچ فرقی نمی کند. اگر خود فرد مشکلی دارد یا سازمان مربوطه اش مراجعه می کند، وضعیتش را بررسی می کنیم. قانون هم سخت گیر نیست و می توان به این افراد کمک کرد.

رحیمی پور خاطرنشان کرد: پولادی سرباز غایب است. او باید وثیقه می سپرد که نسپرد ولی تعهد داده است. اگر پولادی بخواهد بازگردد او را به دادگاه معرفی می کنیم و آنها هم به وضعیتش رسیدگی می کنند. ممکن است دادگاه او را جریمه نقدی کند و یا در صورت اظهار ندامت همانجا تصمیم بگیریم.

وی در پایان گفت: از الان نمی شود گفت چه تصمیمی برای پولادی می گیریم. اول باید پرونده اش بررسی شود و متناسب با آن برخورد می شود. نگرانی هم ندارد. اگر اظهار پشیمانی و مراجعه کند کمکش می کنیم.

تگ ها


مهرداد پولادی تیم ملی فوتبال ایران غلامرضا رحیمی‌پور خدمت سربازی