پولدارترین بازیکن دنیای فوتبال کیست؟

بازیکن ۲۰ ساله آکادمی لسترسیتی که هنوز اولین بازی خود را برای روباه‌ها انجام نداده پولدارترین بازیکن جهان است....

بازیکن ۲۰ ساله آکادمی لسترسیتی که هنوز اولین بازی خود را برای روباه‌ها انجام نداده پولدارترین بازیکن جهان است.

وقتی صحبت از باارزش‌ترین بازیکن دنیای فوتبال می‌شود نام مسی، نیمار یا رونالدو به ذهن علاقه‌مندان خطور می‌کند. هم‌اکنون سانچز با ۳۰۰ هزار پوند و آرون رمزی با ۴۰۰ هزار پوند در هفته جزو گرانترین بازیکنان هستند اما پولدارترین بازیکن کس دیگری است.
پولدارترین بازیکن دنیای فوتبال بازیکن ذخیره لسترسیتی است که تنها ۲۰ سال سن دارد. فائق بولکیاه که اهل برونئی است با سرمایه‌ای ۱۵ بیلیون پوندی رونالدو را هم پشت سر گذاشته است. او در سال ۲۰۱۶ و با قراردادی ۳ ساله به لستر پیوسته و در آمریکا متولد شده است. بولکیاه می‌توانست در تیم آمریکا بازی کند اما تصمیم گرفت لباس برونئی را بر تن کند.
در سال ۲۰۰۹، او در تیم‌های پایه ساوتهمپتون بازی می‌کرد و مدت کوتاهی هم در آرسنال حضور داشت که توجه چلسی را هم جلب کرد اما او با لستر قرارداد بست و تا امروز در این تیم باقی مانده است. از جزئیات این قرارداد اطلاعات دقیق در دست نیست اما بولکیاه هنوز ۱ بار هم در ترکیب اصلی لستر حضور نداشته است. او در اینستاگرام ۱۲۲k دنبال‌کننده و با نایک هم قراردادی حرفه‌ای دارد. بولکیاه نوه پادشاه برونئی است و زمانی که در آژانس سرمایه‌گذاری برونئی کار می‌کرد طی ۱۵ سال، ۷ بیلیون پوند خرج کرده بود!
برادر پادشاه برونئی، شاهزاده جفری بولکیاه به خرید‌های بسیار گران مشهور است. او هر ماه ۳۵ میلیون پوند برای ماشین، ساعت و خودکارهای ساخته شده از طلا هزینه می‌کند. یکی از عجیب‌ترین کارهای او زمانی بود که برای تولد ۵۰ سالگی‌اش دستور داد تا مایکل جکسون به عنوان خواننده مراسم، برای او  بخواند!
فائق بولکیاه در آخرین مصاحبه خودش به میرور گفته: پدر و مادرم همیشه من را حمایت می‌کردند تا به رویایم یعنی فوتبالیست شدن برسم. آن‌ها وقتی من کودک بودم به خوبی بدن مرا تعلیم دادند و حالا می‌توانم ببینم که چقدر به فکر من بودند.
بیشتر عکس‌هایی که بولکیاه در اینستاگرام می‌گذارد شامل تصاویر خرید‌های گران‌قیمت و اجسامی است که ربطی به فوتبال ندارد. باید مشاهده کرد به مرور زمان او می‌تواند استعداد فوتبالی خودش را به نمایش بگذارد یا  تنها به پول خانواده‌اش اتکا دارد.