پوما، آدیداس، نایک؛ نبرد برای شکار ستاره‌های فوتبال

به بهانه قرارداد جدید نیمار با کمپانی پوما برای استفاده از کفشهای این شرکت نگاهی می اندازیم به قراردادهای کفش بزرگترین ستاره‌های فوتبال دنیا....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزهای اخیر نیمار ستاره برزیلی پاری سن ژرمن قراردادی با کمپانی پوما برای استفاده از کفشهای این شرکت امضا کرد که با ارزش ۲۵ میلیون یورو رکورد دنیا را شکست. اما به جز نیمار کدام ستاره‌های بزرگ فوتبال از قراردادهای کفش‌های خود میلیونها یورو درآمد دارند؟

۱ نیمار ۲۵ میلیون یورو

نیمار با فسخ قرارداد قبلی اش با کمپانی نایک، قرارداد جدیدی با پوما امضا کرد که گران ترین قرارداد استفاده از کفش در تاریخ فوتبال است. قرارداد قبلی نیمار با نایک یازده ساله بود و ارزش آن نصف قرارداد فعلی او اعلام شده است. هنوز مشخص نیست که قرارداد فعلی نیمار با پوما چند ساله بوده.

۲ لیونل مسی ۲۰ میلیون یورو

مسی با قرارداد ۲۰ میلیون یورویی که با آدیداس امضا کرده تا از کفشهای این کمپانی استفاده کند در رتبه دوم فهرست قرار می‌گیرد. مسی در سال ۲۰۱۷ در قرارداد اسپانسری عمومی خود با آدیداس یک الحاقیه امضا کرد که او را تا پایان عمر تحت قرارداد با آدیداس قرار می‌دهد. مسی برای استفاده از کفشهای آدیداس هر ساله ۲۰ میلیون یورو دریافت می‌کند.

۳ رونالدو ۱۶ میلیون یورو

نایک گران‌ترین قرارداد شرکت نایک با ستاره‌های دنیای فوتبال را امضا کرده. رونالدو با اینکه در مبلغ دریافتی سالانه پشت سر نیمار و مسی قرارداد دارد ولی قیمت کل قرارداد او که تا پایان عمر او برقرار است چیزی نزدیک به ۸۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.

رونالدو سومین ورزشکاری است که با کمپانی نایک قراردادی مادام العمر امضا کرده. پیش از او تنها مایکل جردن و لبرون جیمز چنین قراردادهایی با نایک بسته بودند.

۴ امباپه ۱۵ میلیون یورو

کیلیان امباپه هم با نایک قراردادی ۱۵ میلیون یورویی برای استفاده از کفشهای این شرکت امضا کرده. امباپه در سال ۲۰۱۹ قراردادی به ارزش ۱۵۰ میلیون یورو با نایک امضا کرد که ده ساله بود. گفته می‌شود علت انتخاب نایک توسط امباپه، تقلید از اسطوره اش کریستیانو رونالدو بوده.

۵ بالوتلی ۷ میلیون یورو

بالوتلی که در اوج درخشش در فوتبال ایتالیا با نایک قراردادی باارزش امضا کرده بود در سال ۲۰۱۴ به همراه سایر ستاره‌های تیم ملی ایتالیا با پوما قراردادی جدید امضا کرد که ارزش آن سالی ۷ میلیون یورو است.

۶ گرت بیل ۵ میلیون یورو

قرارداد گرت بیل ستاره ولزی رئال مادرید و حالا تاتنهام با کمپانی آدیداس در هر سال مبلغ ۵ میلیون یورو نصیب او می‌کند. این مبلغ در کنار دستمزد ۲۰ میلیون یورویی او در مادرید از عواملی بود که بیل را به یکی از پولدارترین فوتبالیستهای اروپا تبدیل کرده بود.

۷ گریزمان ۴ میلیون یورو

آنتوان گریزمان در سال ۲۰۱۵ قرارداد خود با کمپانی پوما را تمدید کرد. ارزش قرارداد جدید او ۴ میلیون یورو در هر فصل بود. گریزمان تا قبل از قرارداد اخیر نیمار با این کمپانی، یکی از چهره های اصلی برند پوما به حساب می آمد.

۸ پوگبا ۳.۵ میلیون یورو

آدیداس برای اینکه پل پوگبا ستاره فرانسوی منچستریونایتد کفشهایش را به پا کند هر سال به او ۳.۵ میلیون یورو می‌پردازد. پوگبا با این کمپانی آلمانی قراردادی ۱۰ ساله امضا کرده که تا سال ۲۰۲۴ ادامه دارد. البته نایک تلاش زیادی می‌کند تا پوگبا را به فهرست ستاره‌های خود وارد کند.

۹ وراتی ۳ میلیون یورو

قرارداد قبلی مارکو وراتی بازیکن پاری سن ژرمن با پوما در سال ۲۰۱۷ به پایان رسید و او بلافاصله یک قرارداد قابل توجه با نایک امضا کرد. نایک در هر فصل به او ۳ میلیون یورو می‌پردازد.

۱۰ محمد صلاح ۳ میلیون یورو

محمد صلاح که علاوه بر فوتبال انگلیس و اروپا در شمال آفریقا و خاورمیانه هم چهره ای بسیار محبوب است با کمپانی آدیداس قراردادی امضا کرده که در ازای به پا کردن کفشهای این برند سالی ۳ میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

کابوس در انتظار نیمار؛ اسم رمز، آشغال چینی!

مسی؛ خسیس‌ترین بازیکن در تعویض پیراهن

 

 

تگ ها


لیونل مسی کریستیانو رونالدو نیمار پاری سن ژرمن فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال