پونفرادینا و امیر عابدزاده ؛ شما همه! (عکس)

در جدول آماری گلرهای لالیگا دو، یک اسم بالاتر از دیگران می درخشد: امیر عابدزاده....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امیر عابدزاده پس از فصل درخشانی که در ماریتیمو داشت، تصمیم به ترک فوتبال پرتغال برای نزدیک تر شدن به رویای اصلی خود شد؛ او طی ۲۹ بازی در فصل گذشته ۱۰۲ سیو انجام داد. دروازه بان ملی پوش فوتبال ایران که فصل گذشته عنوان بهترین دروازه‌بان فصل پرتغال را به دست آورد، سال ها بود که درباره رویایش برای حضور در فوتبال اسپانیا می گفت و به همین دلیل و باوجود پیشنهاداتی که از یکی دو تیم در یونان و پرتغال (پاناتینایکوس، بواویشتا و...) داشت، در نهایت پونفرادینا که در لالیگای دو حضور دارد را برای ادامه فوتبال خود انتخاب کرد.

پونفرادینا با ۳ دروازه بان فصل گذشته خود قطع همکاری کرد و در کنار امیر عابدزاده، لوچو گارسیا، دروازه بان کلمبیایی لاکرونیا را هم به خدمت گرفت. پرز بولو، سرمربی پونفرادینا از همان آغاز فصل با اعتماد به امیر عابدزاده او را درون دروازه تیمش قرار داد. دروازه بان ایرانی پونفرادینا به خوبی از این فرصت استفاده کرد و طی ۳ بازی اخیر با ارائه بازی های خوب، سیوهای نجات بخش و رقم زدن ۲ کلین شیت، نقش بسیاری در صدرنشینی تیمش داشته است؛ صدرنشینی که تداوم آن تا پایان فصل می تواند به آرزوی هواداران این باشگاه که یک قرن سابقه دارد، پایان داده و رویای بازی در لالیگا را هم برای عابدزاده به حقیقت پیوند دهد.

دریافت ۵۰ گل در ۴۲ بازی فصل گذشته نشان از ضعف پونفرادینا در خط دروازه و دفاع داشت؛ ضعفی که در ۳ بازی نخست به لطف درخشش امیر عابدزاده تا حد زیادی پوشش داده شده است. پونفرادینا فصل را با پیروزی یک بر صفر مقابل میهمان خود آلکورکون شروع شد. دروازه‌بان ایرانی پونفرادینا اولین دیدار رسمی خود در اسپانیا توانست دروازه‌اش را بسته نگه دارد و با ثبت ۳ نجات دروازه نمره بسیار خوبی را به خود اختصاص دهد. این یک شروع بسیار خوب برای امیر بود؛ سیو دیدنی ضربه سر بازیکن حریف در نیمه اول و مهار توپ با یک دست در نیمه دوم از صحنه های جالبی بود که عابدزاده برای بسته نگه داشتن دروازه تیمش خلق کرد تا نشان داد با روحیه ای بالا در لالیگا دو حضور یافته است.

به واسطه درخشش در بازی اول، بولو در مسابقه دوم هم به عابدزاده میدان داد؛ مسابقه ای که با پیروزی یک بر صفر پونفرادینا مقابل میزبان خود ایبار همراه بود. بر اساس آمار ارائه شده، دروازه‌بان ایرانی پونفرادینا در دیدار با ایبار ۹ بار جلوگیری از گل خوردن داشت که ۶ توپ داخل محوطه جریمه بود و یکبار هم خروج موفقی از دروازه انجام داد. اوج کار امیر مهار ضربه سر حریف در نیمه اول و تک به تکی بود که در نیمه دوم می رفت دروازه او را فرو بپاشد. البته در دقیقه ۴۸ ایبار موفق شد دروازه امیر عابدزاده را باز کند که بازبینی ویدئویی داور این گل را مردود کرد تا در پایان بازی دومین کلین شیت متوالی این دروازه بان در لالیگا دو ثبت شود؛ عابدزاده مثل بازی قبل بهترین بازیکن تیمش از نظر امتیازی بود.

با ثبت دو کلین شیت، عابدزاده نشان داد که خیلی زود توانسته با شرایط جدید خود را وفق بدهد و دروازه بانی است که پرز بولو، سرمربی پونفرادینا می تواند روی او در طول فصل حساب باز کند. پونفرادینا در حالی که دروازه بان ایرانی خود را مثل دو هفته گذشته در ترکیب داشت در هفته سوم میهمان خیرونا در ورزشگاه ِل تورالین بود؛ امیر عابدزاده که تلاش زیادی برای ثبت سومین کلین‌شیت پیاپی داشت و نمایش خوبی هم مقابل خیرونا ارائه داده بود، نتوانست مقاومت خود را تا پایان مسابقه ادامه دهد و در دقیقه ۸۳ دروازه‌اش را باز شده دید؛ او برای نجات دروازه خود در صحنه گل تلاش بسیاری کرد اما شرایط برای گلزنی بازیکن حریف بسیار مهیاتر از این حرف ها بود. البته یاران امیر در دقایق پایانی دومین گل را هم وارد دروازه خیروتا کردند تا بازی را پیروز شده و با ثبت سومین برد متوالی شان با ۹ امتیاز به صدر تکیه دهند. این روند خوب می تواند یک امیدواری و انگیزه بزرگ برای امیر عابدزاده باشد؛ دروازه بانی که به نظر می رسد انتخاب درستی داشته و می رود که با پونفرادینا بهترین دوران فوتبال باشگاهی اش را رقم بزند.

تگ ها


ماریتیمو امیر عابدزاده فوتبال