پوچتینو: امباپه از من درباره انگلیس و اسپانیا پرسید

پاری سن ژرمن در نیمه نهایی چمپیونزلیگ فردا به مصاف منچسترسیتی خواهد رفت و پوچتینو، سرمربی پاریسی ها، پیش از مسابقه درباره موضاعات مختلفی صحبت کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، پاری سن ژرمن فردا شب در دیدار رفت از مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ میزبان منچسترسیتی است و پوچتینو نمی تواند تحسین و ستایش خود نسبت به پپ گواردیولا، سرمربی سیتیزن ها را پنهان کند. سرمربی PSG گواردیولا را بهترین سرمربی جهان می داند و در آستانه روبه رویی به شاگردان این سرمربی اسپانیایی درباره او صحبت کرده است.

گواردیولا و پوچتینو در دوران حرفه ای خود چند باری با یکدیگر برخورد داشته اند؛ هر دو در شهر بارسلونا سرمربیگری دو تیم این شهر را بر عهده داشتند. پوچتینو در اسپانیول و گواردیولا در بارسا. در لیگ برتر نیز این دو بار دیگر به رقابت با هم پرداختند و آنجا هم پوچتینو سرمربی تاتنهام بود و گواردیولا سرمربی سیتی.

 پوچتینو زمانی که هدایت تاتنهام را بر عهده داشت یک بار گواردیولا را به این متهم کرد که احترام تاتنهام را نگه نمی دارد چرا که سرمربی اسپانیایی این تیم به عنوان تیم هری کین نام برده بود.

در آستانه مصاف فردا اما پوچتینو با تحسین از گواردیولا صحبت می کند.

پوچتینو گفت: "به نظر من او بهترین است. من او را تحسین می کنم و فکر می کنم که او کار فوق العاده ای انجام می دهد، نه فقط در منچسترسیتی بلکه در بارسلونا و بایرن مونیخ هم فوق العاده بود.

او یک مربی شگفت انگیز و باهوش است، همیشه به استراتژی ها و برنامه های مختلف بازی فکر می کند. من دوست دارم او و تیم هایی را که آماده کرده است به چالش بکشم.

نه فقط بهترین سرمربی که باشگاه نیز مهم است. باشگاهی که به شما در ساختن تیم اعتماد دارد و تمام ابزارهای موفقیت را در اختیار شما قرار می دهد. این ترکیبی است که در منچسترسیتی بین پپ، کادر مربیگری، باشگاه، هیئت مدیره و همه وجود دارد.

آنها ساختاری شگفت انگیز، بسیار محکم و ایده ای کاملاً واضح درباره چگونگی عملکردشان برای رسیدن به موفقیت ایجاد کرده اند."

کیلیان امباپه، یکی از دو ستاره اصلی PSG، هنوز با تمدید قرارداد با این تیم موافقت نکرده است. ستاره فرانسوی تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۲ با پاریسی ها قرارداد دارد، اما اگر تا پیش از پنجره نقل و انتقالاتی تابستان قرارداد خود با PSG را تمدید نکند، می تواند در پایان قراردادش به عنوان بازیکن آزاد این تیم را ترک کند. تیم های بسیاری هستند که مایل به امضای قرارداد با مهاجم با استعداد تیم پوچتینو هستند.

امباپه این روزها چه در چشم عموم و چه در مجامع خصوصی کارت های خود را بازی کرده است و پوچتینو در توصیف او می گوید که امباپه یک شاگرد واقعی فوتبال است.

سرمربی پاریس سن ژرمن می گوید که امباپه معمولا از او درباره تجربیاتش در دو کشور به خصوص سوال می رسد؛ انگلیس و اسپانیا. جایی که لیورپول و رئال مادرید، دو باشگاه بزرگی که خواهان به خدمت گرفتن امباپه هستند، حضور دارند.

پوچتینو گفت: "کیلیان با وجود اینکه بسیار جوان است، بسیار بالغ است. او خیلی به استعداد و مهارت های خود اطمینان دارد. او بسیار صادق و گشاده رو و باهوش است و استعداد تحسین برانگیزی دارد. مثل نیمار او هم یکی از پنج بازیکن برتر جهان است. کیلیان عاشق فوتبال است. دوست دارد درباره فوتبال حرف بزند و از من درباره انگلیس زیاد سوال می پرسد. اینکه فوتبال آنجا چطوری است و با چه ذهنیتی فوتبال بازی می کنند. درباره اسپانیا و آرژانتین هم همین سوالات را می پرسد. او هر روز مسابقات انگلیس، فرانسه، ایتالیا و آلمان را تماشا می کند. کشف بازیکنی با چنین استعدادی که اینقدر فوتبال را دوست دارد، خیلی عالی است."

پوچتینو همچنین فاش ساخته است که امباپه مدت ها است مشغول یادگیری زبان انگلیسی و اسپانیایی است.

سرمربی پاری سن ژرمن افزود: "من همیشه به او می گویم که باید روی زبان فرانسه ام کار کنم و او پاسخ می دهد "حتما، اما برای من بهتر است که ما به زبان انگلیسی صحبت کنیم."

پوچتینو همچنین درباره پیروزی برابر بارسلونا با درخشش امباپه اضافه کرد: "ما گفتگویی در رختکن داشتیم. من از او پرسیدم تو تابه حال اینجا بازی کرده ای؟ تو تا به حال اینجا پیروز شده ای؟ پاسخ او منفی بود. گفتم من هر دو کار را با اسپانیول انجام داده ام. و بعد نکات کلیدی برای بردن بازی را به او توضیح دادم. بعد او خیلی جدی به من گفت که " خیله خب... فردا برای دومین بار پیروز می شوی". ما عالی بازی کردیم و ۴-۱ پیروز شدیم. در پایان وقتی مسابقه تمام شد به من گفت: گفته بودم... گفته بودم.. گفته بودم..."

تگ ها


پاری سن ژرمن موریسیو پوچتینو کیلیان امباپه فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال