پوچتینو: مربی نیمار بودن آسان است

مائوریتسیو پوچتینو، سرمربی پاری سن ژرمن، می خواهد برای دومین سال پیاپی این تیم را به فینال چمپیونزلیگ برساند...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پوچتینو می گوید که کار کردن با نیمار، مهاجم PSG، و سرمربیگری او بسیار لذتبخش بوده چرا که این ستاره برزیلی بسیار فروتن است و همیشه به دستورات سرمربی گوش کرده و به آنها عمل می کند.

پوچتینو که جانشین توخل روی نیمکت PSG شد ضمن جنگیدن باری کسب عنوان قهرمانی در لیگ یک، تنها دو بازی دیگر تا رساندن پاریسی ها به فینال چمپیونزلیگ، آن هم برای دومین سال پیاپی، فاصله دارد.

پاریسی ها در دو دیدار رفت و برگشت در نیمه نهایی به مصاف منچسترسیتی خواهند رفت و به نظر می رسد که نیمار نقشی کلیدی و تعیین کننده در مشخص کردن فینالیست خواهد داشت.

نیمار یکی از سوپراستارهای تحت هدایت پوپتینو در PSG است. ستاره برزیلی یکی از بزرگترین استعدادهای جهان فوتبال و برگ برنده باشگاه و تیم ملی کشورش است، اما سرمربی PSG می گوید کنار آمدن و هدایت او بسیار آسان است.

پوچتینو گفت: "کار کردن با نیمار بسیار آسان است چرا که اصلا لازم نیست کار زیادی انجام دهید. از روز اول او بسیار مشتاق همکاری بود. نیمار بسیار فروتن است، گوش شنوا دارد و همیشه دستورالعمل هایی که به او داده می شود را خیلی خوب می پذیرد.

بازیکنان برزیلی یک ویژگی به خصوص درون‌شان دارند. آنها عاشق فوتبال بازی کردن هستند چرا که فوتبال مثل یک رقص است. آنها طوری بازی می کنند که انگار دارند می رقصند. وقتی من در PSG بازی می کردم رونالدینیو هم تیمی من بود و اکنون هم با نیمار همکاری می کنم. آنها لازم دارند که احساس خوبی داشته باشند، که خوشحال باشند تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند."

مالکان PSG در سال ۲۰۱۱ و به قصد قهرمانی در اروپا این باشگاه را در اختیار گرفتند. از آن زمان آنها بر رقابت های داخلی سلطه داشته اند اما در صحنه های اروپایی ناموفق بوده اند. بایرن مونیخ در فینال سال ۲۰۲۰ چمپیونزلیگ پاریسی ها را شکست داد تا آنها همچنان در حسرت قهرمانی اروپا برمانند اما پوچتینو امیدوار است که آنها ابزار لازم برای موفقیت در این فصل از این رقابت ها را دراختیار دارند.

سرمربی پاری سن ژرمن افزود: "هدف در ۱۰ سال گذشته بردن قهرمانی در چمپیونزلیگ بوده است و باشگاه خیلی سخت برای رسیدن به این هدف و قهرمانی تلاش کرده است. این همان آخرین قدم است که همیشه سخت ترین است.

اگر یادتان باشد در تاتنهام هم همیشه موضوع همین بود که سخت ترین گام برداشتن همان گام آخر بود. اما پاری سن ژرمن اکنون به آنجا رسیده است و موضع فقط بردن است. من عاشق این احساس هستم. عاشق این هستم که احساس کنی در تک تک بازی ها باید پیروز شوی."

بیشتر بخوانید:

گواردیولا: فقط نیمار و امباپه ستاره های PSG نیستند

جانشین نیمار هم از بارسلونا جدا خواهد شد! (عکس)

 

 

تگ ها


پاری سن ژرمن موریسیو پوچتینو نیمار فوتبال جهان پاری سن ژرمن لوشامپیونه فرانسه فوتبال