پوکر قهرمانی ایرانی ها در اروپا+ عکس

حسینی با بدست آوردن جام قهرمانی حذفی لیگ ترکیه، شمار قهرمانی های بازیکنان ایرانی شاغل در اروپا را در فصل ۲۰_۲۰۱۹به عدد چهار رساند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته در فینال جام حذفی لیگ ترکیه موسوم به ترکیش کاپ تیم ترابزون ترکیه در حالی که سید مجید حسینی بازیکن ایرانی تیمش را روی نیمکت ذخیره ها نشانده بود موفق شد با دو گل برابر آلانیا اسپور به پیروزی برسد و بعد از ده سال قهرمانی  دوباره این تورنمنت را جشن بگیرد..
 
 

ترابزون اسپور که امید زیادی به دبل در لیگ امسال ترکیه داشت و در سوپر لیگ ترکیه درروزهای آخر مسابقات قهرمانی را از دست داده بود  و بعد از باشاک شهیر استانبول نایب قهرمان شده بود در این بازی موفق شد با دو گل برحریف خود غلبه کند تا ناکامی لیگ  را تا حدودی جبران کند. 

با قهرمانی سید مجید حسینی در این مسابقات ،تعداد قهرمانی بازیکنان ایرانی در لیگ های امسال اروپائی به عدد چهار  رسید .سردار آزمون دیگر بازیکن ملی پوش ایرانی نیز در لیگ روسیه با قهرمانی در لیگ و جام حذفی با زنیت سنت پترزبورگ دو قهرمانی در فصل ۲۰_۲۰۱۹به نام ایرانی ها بدست آورده بود و صادق محرمی دیگر بازیکن ایرانی با دیناموزاگرب قهرمانی لیگ کرواسی را تجربه کرده بود.
 
 

امسال در لیگ های اروپائی لژیونرهای ایرانی عناوین خوبی بدست آوردند .سردار علاوه بر دو قهرمانی یاد شده و رسیدن به لیگ قهرمانان اروپا  با زدن ۱۷ گل آقای گل لیگ روسیه را نیز بدست آورد تا فصل رویائی به نام خود ثبت کند ،ضمن اینکه دیگر ملی پوش ایرانی مهدی طارمی نیز با زدن ۱۸گل آقای گل لیگ پرتغال با ریوه آ شد و با این تیم به مرحله پلی آف لیگ اروپا صعود کرد .علیرضا جهانبحش اولین  ایرانی بود که در فصل ۱۸_۲۰۱۷آقای گلی لیگ هلند را با آلکمار برای ایرانی ها بدست آورد تا نسل جدید فوتبالیست های ایرانی این روزها علاوه بر بازی در لیگ های اروپائی ، قهرمانی و آقای گلی را نیز به افتخارات خود و ایرانی ها اضافه کنند.

بیشتر بخوانید:
نکونام: چشم نوجوانان به ۲۰۰ بازی ملی باشد
هشدار گل‌محمدی به بازیکنان پرسپولیس
برنامه فوق فشرده برای اتمام فصل فوتبال ایران 

تگ ها


ترکیه سید مجید حسینی فوتبال ایران لژیونرها اخبار لژیونرها مجید حسینی ترابوزان اسپور آلانیاسپور ترابوزان اسپور-آلانیاسپور جام حذفی فوتبال