پپ را فقط برای فتح چمپیونزلیگ به سیتی آورده اند

پپ گواردیولا در چهارمین سال حضورش در سیتی، تنها ۳ برد تا فتح لیگ قهرمانان فاصله دارد....

به گزارش "ورزش سه"، ریو فردیناند معتقد است که مدیران سیتی برای کسب قهرمانی لیگ قهرمانان پپ گواردیولا را به این تیم آوردند و این مربی چاره‌ای جز فتح این جام ندارد. مربی کاتالان آخرین بار در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱ با بارسلونا قهرمان لیگ قهرمانان شد و حالا نزدیک به یک دهه است که نتوانسته بار دیگر قهرمانی در این رقابت‌ها را جشن بگیرد.

او چند بار با بایرن مونیخ در آستانه فتح این جام قرار داشت و حالا باید برای حضور در نیمه نهایی به مصاف لیون برود. او در طول سه فصل گذشته ۶ جام قهرمانی به دست آورده و رکوردهای بسیاری را نیز در فوتبال انگلیس جا به جا کرده است. اما فردیناند می گوید، هدف مدیران سیتی از جذب او فقط و فقط قهرمانی در اروپا بوده است.

اسطوره منچستریونایتد در این رابطه گفت:« با توجه به روحیه جنگندگی، کمال گرایی و حساسیتی که گواردیولا دارد، اگر بدون قهرمانی در اروپا از سیتی جدا شود، خوشحال نخواهد بود. او در بایرن مونیخ از سیتی موفق‌تر بود اما این واقعیت که نتوانست در آلمان فاتح لیگ قهرمانان شود او را آزار می‌دهد.

این به دلیل سطح موفقیتی است که در گذشته داشته و استانداردهایی است که در بارسلونا برای خودش وضع کرده است.»

فردیناند ادامه داد:« پپ خوشش بیاید یا نه، مالکان سیتی برای کسب لیگ قهرمانان اروپا او را به این تیم اضافه کردند. آنها پیش از حضور او نیز قهرمان لیگ برتر شده بودند. بنابراین او تا به حال افتخاری که کسی قبل از او به دست نیاورده باشد را در سیتی کسب نکرده است. پپ می‌تواند هرچه بخواهد درباره عدم قضاوت بر اساس قهرمانی اروپا بگوید چون در هر صورت باید از خودش دفاع کند اما او به این تیم آورده شد تا در این رقابت ها قهرمان شود.»

تگ ها


ریو فردیناند پپ گواردیولا منچستر سیتی منچستر یونایتد