پپ گواردیولا: آگوئرو غیرقابل جانشینی است

پس از اعلام رسمی خبر جدایی سرخیو آگوئرو در تابستان از منچسترسیتی، پپ گواردیولا، سرمربی سیتیزن ها، به این مهاجم افسانه ای ادای احترام کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرخیو آگوئرو پس از ۱۰ فصل پر از موفقیت و جام های قهرمانی با پایان قراردادش در تابستان، سیتیزن ها را ترک خواهد کرد. پپ گواردیولا در آستانه جدایی آگوئرو از سیتی می گوید که این مهاجم آرژانتینی غیرقابل جایگزینی است.

با وجودی که سیتی قرار است به زودی مهاجم جدیدی را برای جایگزینی با آگوئرو به خدمت بگیرد، اما گواردیولا معتقد است که بسیاری از چیزهایی که مهاجم کهنه‌کار آرژانتینی در اختیار تیم می گذاشت، جایگزینی نخواهند داشت.

گواردیولا گفت: "سرخیو غیرقابل جایگزینی است. می توانم بگویم که از چندین جهت او جایگزینی نخواهد داشت. وقتی بیش از ۳۶۰ بازی کرده باشی و بیش لز ۲۵۰ گل زده باشی و با آن تعداد قهرمانی، اصلا آسان نیست.

او اسطوره است، بهترین مهاجمی که این باشگاه در این قرن و درطول این سالها داشته است، اما او در روح، قلب و ذهن هواداران ما، مردم ما، بازیکنانی که با او بازی کرده اند و تمام مربیانی که با او کار کرده اند غیرقابل جایگزینی است.

او فردی فوق العاده است، به معنای واقعی کلمه انسان است و من مطمئنم که اگر در ذهنش هم به همین شدتی که هنوز هست تهاجمی باشد، می تواند حرفه اش را شاید تا دو، سه، چهار یا پنج سال دیگر ادامه دهد."

آگوئروی ۳۲ ساله سیتی را به عنوان بازیکن آزاد و پس از پایان قراردادش در تابستان، پس از اینکه در طول این ۱۰ فصل خودش را به عنوان –احتمالا- بهترین بازیکن این تیم ثابت کرد، ترک خواهد کرد.

به یادماندنی ترین لحظه آگوئرو با سیتیزن ها وقتی بود که در آخرین روز از  فصل ۱۲-۲۰۱۲ در وقت های تلف شده توانست گل برتری سیتی را برابر کویینزپارک رنجرز به ثمر رساند و قهرمان لیگ برتر را در آخرین ثانیه ها تغییر داد و سیتی را برای نخستین بار از سال ۱۹۶۸ به بعد قهرمان لیگ برتر کرد.

مهاجم آرژانتینی ۲۵۷ گل در سیتی به ثمر رسانده و رکورد بهترین گلزن قبلی این باشگاه را که در دست اریک بروک با ۱۷۷ گل بود، شکست و پشت سر گذاشت.

 آگوئرو بهترین گلزن خارجی تاریخ و چهارمین گلزن برتر لیگ برتر نیز هست و در طول ۱۰ فصل حضور در اتحاد، فاتح ۱۰ جام نیز شد.

تگ ها


پپ گواردیولا سرخیو آگوئرو فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال