پپ گواردیولا: ما مسی یا رونالدو نداریم

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، با وجود اینکه سیتیزن ها در جمع خود هیچ بازیکن فوق ستاره ای ندارند، از عزم و اراده بازیکنان این تیم تمجید کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، سرمربی اسپانیایی سیتی تایید کرد که بدش نمی آمد فوق ستاره ای در ترکیب تیم خود می داشت که در حد و اندازه های موفقیت های این تیم می بود، اما از بازیکنان فعلی تیم نیز به شدت راضی است.

روز شنبه سیتی با پیروزی برابر تاتنهام جای خود را در صدر جدول لیگ برتر محکم تر کرد و پس از اینکه منچستریونایتد و لیورپول باز هم امتیازات بیشتری را از دست دادند، پپ گواردیولا راجع به عزم اراده تحسین برانگیز و تعیین کننده بازیکنان خود سخن گفت.

گواردیولا گفت که حتی یک نفر از بازیکنان فعلی سیتی را حاضر نیست از دست بدهد اما بدش نمی آمد که یک فوق ستاره نیز به ترکیب سیتیزن ها اضافه کند.

گواردیولا گفت: "ما بازیکنانی نداریم که بتوانند به تنهایی یک بازی را ببرند. ما یک مسی یا یک رونالدو یا امباپه و نیمار نداریم. ما باید به عنوان یک تیم این کار را بکنیم.

صادقانه بگویم من دوست دارم که بازیکنی داشته باشم که در هر بازی چهار گل بزند و آنطور که این بازیکنان می دوند و بازی می کنند بدود و بازی کند. واقعا دوست دارم.

اما هیچ کدام از بازیکنانی که امروز در این فصل داریم را تغییر نمی دهم. هیچ کدامشان را. به همین دلیل است که من بارها کاپیتانمان، فرناندینیو، را ستایش کرده ام که در زمین و بیرون از زمین کمک می کند تا در لحظات ناگوار و دشوار هم در کنار هم باشیم.

تیم های بزرگ، بازیکنان بزرگ، کیفیت خود را در لحظات دشوار و ناگوار نشان می دهند، در لحظات خوب که برای همه بازی کردن آسان است و این فصل ما لحظات بدی داشته ایم."

سیتی اکنون در ۱۶ بازی پیاپی پیروز شده است. شاگردان گواردیولا در ۲۳ بازی گذشته خود در تمام رقابت ها شکست ناپذیر بوده اند و ۲۰ پیروزی و ۳ تساوی کسب کرده اند. سیتیزن ها در طی این مدت تنها ۶ گل دریافت کرده اند.

بیشتر  بخوانید:

می توانم تصور کنم که در سیتی بازنشسته شوم

شرایط منچسترسیتی برای مسی عالی است

 

 

تگ ها


پپ گواردیولا فوتبال جهان منچستر سیتی لیگ برتر فوتبال