پیام احساسی دیه‌گو سیمئونه در یک روز تاریخی

دیه گو سیمئونه در دهمین سالروز حضورش در اتلتیکو مادرید سخت ترین روزهای مربیگری خود را پشت سر می گذارد....

به گزارش "ورزش سه"، روز گذشته دهمین سالروز انتخاب دیه گو سیمئونه به عنوان سرمربی اتلتیکو بود و او در این مدت توانسته تاریخ باشگاه را از نو بنویسد. سیمئونه ۲۳ دسامبر ۲۰۱۱ از راسینگ کلاب آرژانتین جدا شد و به اتلتیکو باشگاهی که قبلا برایش بازی می کرد، بازگشت. او در ده سال گذشته توانسته اتلتیکو را دو بار فاتح لالیگا کند و دو بار نیز این تیم را به فینال لیگ قهرمانان رساند که از بخت بد هر دو بار برابر رئال قرار گرفت و بازنده شد.

او در ۵۵۱ بازی، ۳۲۷ برد، ۱۲۷ تساوی و ۹۷ شکست با اتلتیکو را تجربه کرده است و از افتخارات او می توان به ۸ مورد یعنی دو لالیگا، یک کوپا دل ری، یک سوپرکاپ اسپانیا و اروپا و دو لیگ اروپا اشاره کرد.

این روزها اما سیمئونه بدترین دوران مربیگری خود در اتلتیکو را تجربه می کند. پس از ۴ باخت متوالی فاصله این تیم با رئال صدرنشین به ۱۶ امتیاز افزایش پیدا کرده و عملا قهرمانی برای این تیم غیرممکن است ولی در لیگ قهرمانان اتلتیکو باید در یک هشتم نهایی به مصاف منچستریونایتد برود و هنوز شانس دارد..

سیمئونه در این روزهای تلخ و در پیامی توئیتری برای هواداران اتلتیکو نوشت:« دوست‌داران اتلتیکو، ۱۰ سال از روزی که من مربی این باشگاه شدم گذشت و باید از حمایت های تان تشکر کنم. یادآوری خاطراتی که در این مدت باهم داشته ایم، اجتناب ناپذیر است. روزهایی بی نهایت شاد و البته غمگین را کنار هم پشت سر گذاشتیم.»

سیمئونه سپس به تقدیر از مدیران باشگاه، تمامی کسانی که در ۱۰ سال اخیرا او را در کادر فنی یاری داده اند پرداخت و در انتها اشاره کرد:« این روزها از حیث کسب نتیجه در لالیگا شرایطی سخت را تجربه می کنیم و می خواهم به شما بگویم که حالا باید بیش از همیشه متحد باشیم. بازیکنان، سران باشگاه، کادر فنی و هواداران همگی باید متحد شویم و تاکید می کنم که برای رسیدن به اهداف مان خواهیم جنگید. من فقط یک مسیر را می شناسم؛ کار و تلاش سخت و صرف همه توان و قدرت. کریسمس و سال نو مبارک همه.»

تگ ها


دیگو سیمئونه اتلتیکو مادرید