پیام رحمتی به پرسپولیس؛ از لیگ قهرمانان محروم‌تان می‌کنم

بدهی باشگاه پرسپولیس به شهرخودرو اکنون با تهدید رسمی باشگاه مشهدی علیه این تیم همراه شده است....

به گزارش "ورزش سه"، محمدحسن انصاریفرد در دوره مدیرعاملی خود اقدام به انتقال یحیی گل محمدی از شهرخودرو به پرسپولیس کرد. اقدامی که با توجه به اختلاف بین این باشگاه با گابریل کالدرون و در نهایت پایان همکاری پرسپولیس با مربی آرژانتینی شکل گرفت. مدیرعامل اسبق سرخ‌ها که در آن مقطع با تصمیم خود باعث شده تا نه تنها این باشگاه مجبور به پرداخت مبلغ کامل قرارداد گابریل کالدرون شود، بلکه باشگاه را در بدهی بزرگی در خصوص قرارداد یحیی گل محمدی نیز مواجه کرده است.

در شرایطی که مشخص بود با توجه به هدایت گابریل کالدرون در یکی از بازی‌های دور برگشت (بازی برگشت مقابل پارس جنوبی) این باشگاه طبق قرارداد مکلف به پرداخت مبلغ کامل قرارداد این مربی آرژانتینی می‌شود، مدیرعامل اسبق اقدامی برای توافق با وی نکرد و در ادامه برای جایگزینی وی به سراغ یحیی گل محمدی رفت. اخذ رضایتنامه یحیی گل محمدی اما یکی از مهمترین اقدامات تیم مدیریتی انصاریفرد محسوب می‌شود که در ابتدای فصل و بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ، شهرخودرو و حمیداوی به هیچ وجه زیر بار آن نرفته بودند. در نهایت اما در نیم فصل و با توجه به شرایط تیم بعد از قطع همکاری با گابریل کالدرون، این باشگاه موفق شد در توافقی که برای دریافت رضایتنامه یحیی گل محمدی به عمل آمده بود، سکان هدایت تیم را به او بسپارد.

البته یک اتفاق جالب توجه پیش از توافق انصاریفرد و یحیی گل محمدی نیز شکل گرفته بود و این باشگاه در آن مقطع و بعد از شکست مقابل شهرخودرو باب مذاکره با برانکو ایوانکوویچ را نیز گشوده بود تا بار دیگر بعد از اخراج وی از الاهلی عربستان او را به ایران بازگرداند. اتفاقی که در صورت رقم خوردن آن می‌توانست مانع از شکایت مربی کروات بابت دریافت مطالباتش نیز شود اما در نهایت طرفین به جمع بندی نهایی در این زمینه نرسیده بودند تا کالدرون با ابقای خود در سمت سرمربیگری این تیم، موفق به دستیابی عنوان قهرمانی نیم فصل شود و در ادامه از کار خود کنار رفت.

با این حال دریافت چک‌های تضمین شده برای این انتقال و دریافت رضایتنامه یحیی گل محمدی اکنون به چالشی بزرگ برای باشگاه پرسپولیس تبدیل شده است. باشگاهی که طی یک سال اخیر درگیر پرونده‌های مالی بزرگی بوده که مانع از تحقق اجرای زیرساخت‌های آن شده است. پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ و دستیارانش و در ادامه پرونده ماریو بودیمیر و دستیاران گابریل کالدرون. اکنون باشگاه پرسپولیس در شرایطی از عدم وصول رای قطعی در این پرونده (پرداختی رضایتنامه یحیی گل محمدی) صحبت می‌کند که باشگاه شهرخودرو با در اختیار داشتن چک‌های تضمین شده و دولتی که در آن مقطع از غیرقانونی بودن صدور آن نیز بحث به میان آمده بود (طبق قانون ارگان دولتی قادر به صدور چک مدت‌دار نمی‌شود)، به دنبال دریافت مطالبات خود در این زمینه است.

باشگاه شهرخودرو به عنوان باشگاهی خصوصی و تکیه بر کسب درآمدهای حال از چنین انتقالاتی، بعد از مشکلات مالی که طی مدت اخیر پشت سر گذاشته، اکنون به دنبال دریافت مطالبات مالی خود از باشگاه پرسپولیس است و مهدی رحمتی، سرمربی این تیم نیز که رابطه نزدیکی با مالک این باشگاه دارد، بعد از دیدار تیمش با فولاد خوزستان و در نشست خبری به صراحت از پیگیری از این موضوع برای دریافت مطالبات از باشگاه پرسپولیس خبر داد: من دیدم باشگاه پرسپولیس نامه‌ای به باشگاه شهرخودرو زده که هنوز رأی قطعی صادر نشده، نیاز به رأی نیست شما این پول را به ما بدهکار هستید و طبق قراردادی که بسته‌اند این رقم نزدیک به ۱۶میلیارد است و ظرف امروز و فردا شکایت‌مان را به AFC ارجاع می‌دهیم و از این طریق پیگیری می‌کنیم.

هرچند طبق قوانین باشگاه شهرخودرو ابتدا باید برای پیگیری این پرونده، آن را در فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی و تعیین وضعیت دنبال کند، اما مهدی رحمتی به نکته روشنی در این قضیه اشاره کرده است و مدعی شده که این رای با توجه به قرارداد و چک‌های صادر شده کاملا مشخص و روشن است و باشگاه پرسپولیس شانسی برای برنده شده آن ندارد. با این حال شاید در صورتی که باشگاه شهرخودرو به نتیجه مطلوب و البته نزدیک در خصوص این پرونده در فدراسیون فوتبال ایران نرسد، آن را طبق ادعای مهدی رحمتی در AFC دنبال کرده و این باشگاه را با پرونده جدیدی مواجه کند. پرونده‌ای که شاید حتی مانع از حضور این باشگاه با توجه به قوانین کنفدراسیون آسیا در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ شود. باید دید تهدید مهدی رحمتی علیه حضور یحیی گل محمدی در پرسپولیس و بدهی این باشگاه تا چه حد جدی دنبال خواهد شد و آیا باشگاه شهرخودرو قادر خواهد بود سرخ‌ها را با چالش جدیدی مواجه سازند یا خیر.

تگ ها


پرسپولیس تهران فوتبال ایران پرسپولیس شهر خودرو لیگ برتر خلیج فارس فوتبال