Banner

پیام مسوت اوزیل در انتقاد از تبعیض و نژادپرستی

اوزیل دوباره به موضوع نژادپرستی اشاره کرده است...

مسوت اوزیل با انتشار پستی به انتقاد از نژادپرستی و تبعیض اجتماعی پرداخت.

به گزارش مدال، ستاره ترک تبار ولی با ملیت آلمانی آرسنال، در یک سال گذشته مشکلات متعددی را در بیرون زمین فوتبال پشت سر گذاشته است. انتشار عکسی از او و گوندوغان در کنار اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، درست چند روز مانده به جام جهانی 2018 باعث حواشی فراوانی برای او شد و جوی منفی علیه وی در آلمان به راه افتاد.

اوزیل پس از جام جهانی به نشانه اعتراض از تیم ملی آلمان خداحافظی کرد و عنوان داشت که قربانی نژادپرستی شده است.

او امروز با انتشار پستی جدید در اینستاگرام خود، بار دیگر متذکر شد که در آلمان و در زادگاهش گلزنکرشن، با انواع و اقسام مشکلات مربوط به نژادپرستی روبرو بوده و اینکه مشکلات همچنان پابرجاست:

"از دوستان زیادی شنیده‌ام که مشکلات نژادپرستی و تبعیض نژادی همچنان وجود دارد. وقتی به اطرافم نگاه می‌کنم، متوجه می‌شوم که این مساله در سطوح مختلف دیده می‌شود. تبعیض‌های مختلفی به خاطر رنگ پوست، مذهب متفاوت، ژن و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد و این مساله قابل‌تامل است."

اوزیل همچنین به انتقاد از گسترش آلودگی محیط زیست اشاره کرد و عنوان داشت که 450 میلیون نفر در سراسر دنیا با مشکلات سلامت روانی دست و پنجه نرم می‌کنند. او در ادامه نوشت:

"حمایت، گفت و گو و توجه، سه عبارت ساده هستند که می‌توانند تاثیرگذاری زیادی داشته باشند. خوشبختانه من از راه فوتبال یک زندگی مرفه را تجربه می‌کنم و از این بابت خوشحالم ولی تنها حرف زدن کافی نیست و باید عملگرا بود. اینکه بگوییم "نه به نژادپرستی"، کفایت نمی‌کند. اگر واقعا اقدامی عملی علیه نژادپرستی انجام دهیم، آنگاه می‌توان احساس غرور کرد و قدم به قدم می‌توان برای از بین بردن این مساله پیش رفت. اگر متحد باشیم، می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم. هر انسانی داستان خود را دارد ولی وقتی باهم می‌شویم، کارهای بزرگی می‌توانیم انجام دهیم."

اخبار مرتبط:

اخراج کاراسکو؛ آرسنال دلیل بی‌انضباطی ستاره دالیان

تگ ها


نژادپرستی در فوتبال پیام مسوت اوزیل فوتبال جهان مسوت اوزیل آرسنال لیگ برتر فوتبال