پیرجهان: نگاه ما به المپیک اقتصادی نیست!

مهدی پیرجهان ورزشکار المپیکی ایران این روزها تمریناتش را در ورزشگاه پیر باغشمال پیگیری می‌کند....

به گزارش "ورزش سه"، مهدی پیرجهان ستاره دوومیدانی ایران خود را آماده حضور در المپیک می‌کند. او هرروز در ورزشگاه باغشمال تبریز در حالی تمریناتش را انجام می‌دهد که وضعیت امکانات این استادیوم به هیچ عنوان در سطح یک ورزشکار المپیکی نیست اما او که از همان ابتدا در این ورزشگاه بوده، حالا هم تلاش می‌کند تا هر طوری شده آماده ترین فرم خود را به توکیو ببرد.

لحظاتی بعد از این که تمرین پیرجهان به پایان می‌رسد، او در مقابل میکروفن "ورزش سه" از گرفتن سهمیه المپیک صحبت می‌کند: «روند خیلی سختی برای سهمیه داشتیم اما این را طی کردیم و به المپیک رسیدیم. تمرینات خوبی انجام دادم و انگیزه بالایی برای مسابقات دارم و امیدوارم در زمان باقی مانده تا المپیک، تمام تلاشم را کنم تا بهترین نتیجه را کسب کنم.»

نکته جالب اینکه پیرجهان اولین ورزشکار ایرانی است که در رشته دو ۴۰۰ متر با مانع، سهمیه المپیک می‌گیرد: «من از سال ۱۳۹۵ دوومیدانی را شروع کردم و زیر نظر ایوب دادروان تمرینات را دنبال می‌کنم و خوشحالم که اولین المپین دو ۴۰۰ متر با مانع باشم. خوشحالم که چند تاریخ سازی انجام دادم اعم از کسب ورودی جهان در مسابقات دوحه و جوانان جهان و کسب مدال های آسیایی. خوشبختانه الان هم المپین هستیم و تلاش می‌کنیم تا نماینده خوبی برای ایران باشم.»

از او می‌پرسیم، «بهترین نتیجه» برایش چه نتیجه ای است؟ که می‌گوید: «در وهله اول هدف ما صعود به نیمه نهایی است، این برای ایرانی‌ها کم پیش می‌آید چون امکانات و علمی که در کشورهای دیگر وجود دارد، در رشته دو و میدانی در ایران وجود ندارد اما ایرانی غیرت دارد و من هم در این چند سال سعی کردم بهترین نتایج را کسب کنم و تجربه فینالیست شدن در مسابقات جهانی را دارم و این بار هم سعی می‌کنم فینالیست باشم.»

ورزشگاه باغشمال هرروز میزبان ده ها ورزشکار ایرانی است و همین موضوع نگرانی برای ابتلا به کرونا را ایجاد می‌کند اما نکته مثبت اینکه مهدی پیرجهان مثل دیگر ورزشکاران المپیکی واکسینه شده است: «ما مرحله اول واکسینه را در فروردین و مرحله دوم را در اردیبهشت پشت سر گذاشتیم و خوشبختانه کمیته ملی المپیک و فدراسیون دو و میدانی این شرایط را برایمان فراهم کردند. امیدوارم کل کشور و مردم عزیز هم از فرصت واکسینه شدن استفاده کنند.»

سوال بعدی درباره نگاهی است که او به المپیک دارد: درآمد مالی، کسب شهرت یا کسب مقام؟ وی توضیح می‌دهد: «دو و میدانی رشته پر درآمدی در دنیا نیست اما همه تلاشمان این است که با کسب یک مقام خوب در لیگهای مختلف، کسب درآمد خوبی داشته باشیم. المپیک از نظر درآمدی برایم مهم نیست و فقط امیدوارم بتوانم مردم عزیز ایران را خوشحال کنم.»

در مدتی که در ورزشگاه باغشمال بودیم، ورزشکاران جوان تر صحبت های خود را با پیرجهان در میان می‌گذاشتند، او در این باره می‌گوید: «من ورزشکار آذربایجان و تبریز هستم و افتخار می‌کنم که از اول در پیست باغشمال تبریز تمرین کردم. همه به من لطف دارند و تشویقم می‌کنند و این افتخار برای من است که نماینده مردم آذربایجان و ایران هستم.»

پرسش آخر ربطی به دوومیدانی ندارد؛ طرفدار کدام تیم فوتبال هستی؟ «از یک آذربایجانی نباید پرسید طرفدار کدوم تیم هستی، ما تراکتوری هستیم و به ترک و آذری بودنمان افتخار می‌کنم. برای تیمهای تراکتور و ماشین سازی هم آرزوی موفقیت دارم.»

تگ ها


دو و میدانی