پیرمرد بلژیکی سرمربی تراکتورسازی می شود؟

ژرژ لیکنس سرمربی نسبتاً مشهور بلژیکی جدیدترین و در عین حال اصلی‌ترین گزینه تبریزی‌ها برای پرکردن جای خالی محمد تقوی محسوب می‌شود....

ژرژ لیکنس سرمربی نسبتاً مشهور بلژیکی جدیدترین و در عین حال اصلی‌ترین گزینه تبریزی‌ها برای پرکردن جای خالی محمد تقوی محسوب می‌شود.

به گزارش مدال، آخرین اخبار از باشگاه تراکتورسازی از انتخاب نهایی سرمربی جدید توسط مالک متمول تبریزی‌ها حکایت دارد. نکته، اما اینجاست که بعد از تجربه تلخ جان توشاک این بار هم محمدرضا زنوزی اولویت خود را روی مربیان پا به سن گذاشته قرار داده است، چون گزینه نهایی او برای هدایت تراکتور کهکشانی نزدیک به ۷۰ سال سن دارد که نیم‌قرن آن در فوتبال به عنوان بازیکن و مربی بود. ژرژ لیکنس سرمربی نسبتاً مشهور بلژیکی که در حال حاضر هدایت نجم الساحلی تونس را برعهده دارد و طی چهار ماه نشستن روی نیمکت رهبری این تیم پرطرفدار تونسی توانسته بر جایگاه سوم لیگ برتر این کشور تکیه بزند، جدیدترین و در عین حال اصلی‌ترین گزینه تبریزی‌ها برای پرکردن جای خالی محمد تقوی محسوب می‌شود. لیکنس که در دوران مربیگری خود سابقه هدایت تیم‌های ملی بلژیک در دو مقطع، تونس، الجزایر، مجارستان و همین‌طور باشگاه‌هایی مثل بروژ، لوکرن، کورتریک، خنت، موسکرون و... در اروپا را در کارنامه دارد سال ۲۰۰۹ برای چند ماه نیز هدایت الهلال عربستان در حاشیه خلیج فارس را در کارنامه مربیگری خود ثبت کرد. بنا به اخبار رسیده از باشگاه تراکتورسازی، زنوزی و مشاورانش طی روز‌های گذشته مذاکرات مفصلی با این مربی بلژیکی داشتند تا با فسخ قراردادش در تونس و رها کردن باشگاه الساحلی راهی ایران و شهر تبریز شود که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد ژرژ لیکنس تا امروز با تبریزی‌ها قرارداد خواهد بست تا برای یک و نیم‌فصل سرمربیگری تیم محبوب آذربایجان را برعهده بگیرد. از جمله نکاتی که می‌توان به مربی بلژیکی و ۷۰ ساله مد نظر تراکتورسازی اشاره کرد اینکه لیکنس تنها دو جام در کارنامه مربیگری خود دارد که یکی در جام‌حذفی و دیگری در ژوپیرلیگ بلژیک با باشگاه بروژ است آن هم در سال‌های ۱۹۸۹ و ۱۹۹۰ میلادی یعنی نزدیک به سه دهه قبل. همچنین لیکنس طی یک دهه گذشته در هر تیمی مسئولیت بر‌عهده گرفته همکاری اش به یک سال نرسیده و طی ۳ تا ۹ ماه از کار کنار گذاشته شد.