پیروانی: امیدوارم روزی برسد که به مربیان ایرانی شخصیت دهند

غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال ایران از تفاوت‌ رفتار مسئولین با مربیان ایرانی در مقایسه با مربیان خارجی انتقاد کرد....

به گزارش مدال، غلامحسین پیروانی پیشکسوت فوتبال در گفت و گو با برنامه گل طلایی رادیو جوان با اشاره به آکادمی فوتبال خود اظهار داشت: در این آکادمی با جوانان کار می‌کنیم اما در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل است. 
وی با اشاره به وضعیت تیم امید بیان کرد: بازیکنان تیم های امید خودشان برای تمرینتاشان هزینه می‌کنند و جو سالمی را در آن شاهد نیستیم.
پیشکسوت فوتبال با اشاره به اینکه مربیان داخلی نیز عملکرد مطلوبی داشته اند گفت: روال باشگاه ها به این صورت است که در ابتدا مربی و کادر فنی تیم مشخص شود و سپس بازیکنان انتخاب شوند خلاف این رویه توهین به مربی است و سرمربیان نباید اجازه دهند تا این اقدام صورت گیرد.
پیروانی افزود: کمیته فنی باید برنامه سالیانه خود را در مطبوعات منتشر کند و نباید به تتهایی تصمیمات خود را اتخاذ کنند.
وی به عملکرد تیم ملی در جام ملت ها اشاره کرد و گفت: زمانی که مربیان خارجی عملکرد نامناسبی را داشته اند به آن ها تذکری داده نشد این در حالی است که در زمان مربی گری علی دایی و باخت تیمش در برابر عربستان رییس جمهور مستقیما دستور برکناری وی را صادر کرد. در صورتیکه افرادی همانند علی دایی افتخار های کشور ما هستند و باید آنان را حفظ می‌کردند و به مربیان تیم امید شخصیت دهند.
پیشکسوت فوتبال ادامه داد: زمان برگزاری مسابقات در گوانگجو من اعلام کردم اگر ما به رتبه هشتم دست پیدا کنیم جایگاه مطلوبی داریم چراکه ما بذری نکاشته بودیم تا درو کنیم‌‌.
وی در پایان با اشاره به اینکه مربیان ایرانی باید قدر خود را بدانند تصریح کرد: امیدوارم روزی برسد تا به مربیان ایرانی شخصیت دهند و مربیان ایرانی نیز به هرقیمتی کار نکنند.

تگ ها


فوتبال ایران غلامحسین پیروانی پیروانی مربی ایرانی فوتبال