پیروانی: بازیکنی از پرسپولیس پیراهن ژاوی را نگرفت

افشین پیروانی ضمن تمجید از میزبانی السد قطر اهدای پیراهن از سوی مسئولان باشگاه قطری به خودش را اقدامی ارزشمند خواند و گفت فکر نمی کنم بازیکنی از پرسپولیس پیراهن ژاوی را گرفته باشد ......

افشین پیروانی ضمن تمجید از میزبانی السد قطر اهدای پیراهن از سوی مسئولان باشگاه قطری به خودش را اقدامی ارزشمند خواند و گفت فکر نمی کنم بازیکنی از پرسپولیس پیراهن ژاوی را گرفته باشد.

افشین پیروانی در گفت و گو با وبسایت نود درباره رفتاری که باشگاه السد با او داشت گفت: مسئولان باشگاه السد تولدم را که دو هفته پیش بود تبریک گفتند و برایم جالب بود که آنها تاریخ تولدم را به خاطر داشتند و قبل از بازی هم گفتند که بعد از بازی می خواهیم دیدار جداگانه ای داشته باشیم و از شما تقدیر کنیم و هدیه تولدت را بدهیم.

آنها طبق قول و قرار قبلی به هتل محل اقامت پرسپولیس آمدند و شماره ۵ السد که نام خودم روی آن درج شده بود را به من اهدا کردند و من هم از آنها تشکر کردم.

پیروانی درباره دوران حضورش در السد قطر در دوران بازیگری گفت: زمانی که در السد بازی می کردم در سه جام به سه عنوان قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی دست یافتیم. آن موقع مثل حالا السد یک تیم مقتدر بود و نتایج خیلی خوبی گرفتیم و من هم بازیکن فیکس السد بودم و ارتباطم با باشگاه السد در این سالها هم برقرار بود. آن موقع یک شیخ قطری رییس باشگاه السد بود و حالا پسرعموی ایشان این مسئولیت را به عهده دارد و دیشب هم مدیر باشگاه به هتل محل اقامت پرسپولیس آمد.

پیروانی درباره باخت پرسپولیس گفت: روز خوب ما نبود .وقتی می بازی نمی توانی بدون عیب و ایراد باشی. ما هم به انتقادات و نقدها و اظهارنظرهای کارشناسی که جنبه تخریب نداشته باشد احترام می گذاریم. نیازی هم نیست که بگوییم تیم همیشه با حمایت هواداران و پیشکسوتان از تهدیدها فرصت ساخته و دوباره راهش را در مسیر موفقیت ادامه داده. ما مدتها بود با تیم های مدعی قهرمانی آسیا بازی نکرده بودیم. در لیگ اگر ۷۰ هم باشی برنده می شوی اما این میزان برای آسیا و جدال با تیمی مثل السد که مجموعا ۱۲ بازیکن غیر قطری و چندین ملی پوش دارد کافی نیست. البته ما هم پرسپولیس هستیم و با حمایت هواداران و پیشکسوتان عزیز بردهای‌مان را در لیگ و آسیا از سر می‌گیریم و انشاءالله در آسیا هم الوصل و بعد هم السد را در تهران می بریم و تردیدی ندارم وقتی پای حمایت هواداران در میان باشد پرسپولیس قطعا صعود می کند.

پیروانی درباره اینکه معمولا باشگاه السد پیراهن ژاوی را به مهمانانش اهدا می کند و چرا آنها پیراهن ژاوی را به او ندادند گفت: بله باشگاه السد در این سالها به همه مهمانانش پیراهن ژاوی را داده ولی به من پیراهن شماره ۵ السد که نام خودم که روی آن درج شده بود را اهدا کردند. ژاوی بازیکن بین المللی و سرشناس و قابل احترامی است و از بزرگان تاریخ فوتبال جهان محسوب می شود. او مقابل پرسپولیس هم عملکرد خوبی داشت و توانست انتظارات السدی ها را برآورده کند و تاثیرگذار باشد. من هم بیشتر علاقه داشتم پیراهن خودم را یادگاری داشته باشم.

پیروانی درباره اینکه آیا بازیکنی از پرسپولیس بعد از بازی پیراهن ژاوی را دریافت کرده یا خیر گفت: اطلاع دقیق ندارم ولی فکر نمی کنم بازیکنی پیراهنش را با ژاوی معاوضه کرده باشد.

پیروانی در پایان گفت: مسئولان باشگاه السد میزبانی خوب و قابل قبولی داشتند. ما هیچ مشکلی در قطر نداشتیم و طبق هماهنگی هایی که خودمان انجام داده بودیم در کمپ اسپایر که یک کمپ فوق العاده و مدرن و یکی از بهترین کمپ های جهان است سه جلسه قبل از بازی تمرین کردیم. باشگاه السد هم اقداماتی که طبق قانون باید انجام می داد را به طور کامل انجام داد. احترامی که بازیکنان السد قطر به جان‌باختگان ایرانی هنگام برقراری یک دقیقه سکوت قبل از بازی داشتند ارزشمند بود. آنها نهایت احترام را به جان‌باختگان سقوط هواپیمای ایران داشتند و بنده از همین فرصت استفاده کرده و به خانواده این عزیزان و مردم ایران تسلیت می گویم. خیلی تلاش کردیم که ببریم و این برد را تقدیم آنها کنیم و برحسب وظیفه هم در جلسه هماهنگی قبل از بازی موضوع برقراری یک دقیقه سکوت را با ناظر AFC و مدیر تیم السد در میان گذاشتیم و آنها موافقت خود را اعلام کردند و این اقدام انجام شد.

پیروانی درباره اینکه آیا تماشاگران تیم السد هم در طول بازی و به هنگام یک دقیقه سکوت احترام گذاشتند یا خیر گفت: آدم باید واقعیت را بگوید. قطری ها از هر نظر میزبانی خوبی داشتند، چه باشگاه السد و چه تماشاگران قطری، ما رفتار توهین آمیزی ندیدیم و باید بگوییم آنها بهتر بودند و بردند و پرسپولیس روز خوبش نبود.

تگ ها


اخبار روز پرسپولیس AFC Champions League فوتبال