پیروزقربانی: من باید رییس فدراسیون بشوم!

پیروز قربانی بار دیگر با صراحت لهجه خود به انتقاد از شیوه مدیریت و ناپاکی‌های فوتبال پرداخت....

به گزارش "ورزش سه"، بعد از شکست استقلال در هفته گذشته، اینبار سایپا مقابل گل گهر سیرجان شکست خورد تا پیروز قربانی با صراحت لهجه خود به برخی اتفاقات چند وقت اخیر بپردازد.

قربانی در ابتدای صحبت‌هایش درباره نتیجه این بازی اینچنین حرف‌هایش را شروع کرد: این برد را به همه کسانی که در این راه خطیر نقش داشتند تبریک می گویم. امیدوارم این فوتبال پاک سال های سال ادامه پیدا کند ولی خواهشا دم از فوتبال پاک نزنید!

مربی سایپا در ادامه صحبت‌هایش در واکنش به اینکه آیا بیانیه‌های قبل از بازی نقشی در این نتیجه داشت گفت: ببینید اصلا کاری به ماجرای بیانیه و این چیزها نداریم و فنی حرف میزنم. مربی گل گهر استاد بنده است و احترامش واجب است. اما کجای دنیا قبل از بازی بیش از ۴۰ دقیقه تریبون در اختیار حریف قرار می گیرد و اشتباهات چند سال قبل  علیه آنها هم بررسی می شود. اسامی داورانی آورده می شود که دیگر ما که بچه نیستیم و غیرمستقیم به کمیته داوران گفته می شود این داوران برای ما گذاشته نشود.

وی ادامه داد: واقعا متاسفم برای کسانی که در فوتبال هستند و جرات، جسارت و قدرت ندارند. امثال پیروز قربانی باید رییس فدراسیون شوند تا این فوتبال پاک شود. الان اعصابم خرد است و نمی خواهم راجع به کسی حرف بزنم اما باخت سایپا را به کسانی که می خواستند این اتفاق بیفتد تبریک می گویم. به مربیان کفتار صفتی که خانه نشسته اند و به اعضای هیات مدیره ما قبل از بازی با استقلال پیام می دهند که اگر بیاییم این بردها تداوم پیدا می کند. یک سری مربیان هستند مثل کفتار. شیرها که غذای شان را می خورند نوبت کفتارها می رسد! به خدا قسم که هیچ اتفاقی برای فوتبال ایران رقم نزدید و الان که خانه نشسته اید بهترین اتفاق برای فوتبال ایران است. به جان بچه ام دفعه بعد اسم شان را می آورم. از هیچ کس هم نمی ترسم. نه کمیته اخلاق می روم نه انضباطی و محرومم کنید اما دم از فوتبال پاک نزنید. امروز که مسوولان فدراسیون ما طرفدار تیم های متمول هستند خودمان را گول نزنیم. وقتی یک آدم حرفش را می زند فحش ندهید. تا روزی که باشم سعی می کنم این فوتبال پاک شود. فوتبالی که سر تا سر ناپاکی است. در این فوتبال نتیجه گرفتن برای یک سری افراد ویژه است.

پیروز قربانی در ادامه انتقادات خود گفت: یک مربی وقتی سالم کار کند و نتیجه بگیرد به هزار چیز متهم می شود. به طور مثال تیمی که صدر جدول آمده مربی اش به جادوگری متهم می شود. اگر خود آقایان صدر جدول باشند هیچ اتفاقی نمی افتد. من اما برای اینکه فوتبال پاک شود هر کاری می کنم. مقدمات چیده شد تا امروز گل گهر برنده شود. من هیچ کجای ندیدم، مهاجم ما وسط زمین با دفاع حریف برخورد کرده و کارت می دهد. بعد می آید و توجیه می کند سه را نشان می دهد یعنی سه بار خطا کرده است. این توجیه برای ما که ۲۰ سال در فوتبال بودیم قابل قبول نیست. ما را ... فرض نکنید. همه دست به دست هم دادند تا این اتفاقات بیفتد و تیم های متمول از بحران خارج شوند. اما در نهایت فوتبال کار به نتیجه می رسد و حکومت به صالحان می رسد. امثال ابراهیم صادقی در این فوتبال نتیجه می گیرد.

قربانی در ادامه به نکته عجیبی اشاره می کند و می گوید: شاید باشگاه سایپا سر یک سری مسائل که بخواهم بگویم اخراجم کند. ولی می گویم از سمت رفیقم و از کسانی که پاک کار می کنند دفاع می کنم. تا قبل از بازی با ذوب آهن آقای صادقی کاملا تحت فشار بود و از سمت باشگاه هیچ حمایتی ندیدیم. این را به مدیران سایپا می گویم، قابل احترام هستند و آدم های خوبی هستند، البته نه همه آنها. اما حمایت برای موقعی است که تیم نتیجه نمی گیرد. ما آنجا نیاز به حمایت داشتیم اما آن را ندیدیم. حالا می خواهند از من ناراحت شوند و اخراجم کنند برایم مهم نیست. حرف هایی که زدم کاملا واقعیت است و نه کمیته انضباطی می روم و نه کمیته اخلاقی و حرفم را می زنم و می خواهند محروم کنند مشکلی نیست.

قربانی در پایان در واکنش به این سوال که منظورش از ناپاکی در فوتبال مربوط به کدام بخش آن است گفت: من اصلا اسم هیچکس را نگفتم. اما فوتبال ما پاک نیست و خودتان را گول نزنید. فوتبال فی نفسه پاک است اما آدم هایی که داخل آن هستند به دلیل ضعف هایی که دارند باعث می شود این فوتبال پاک نباشد.

تگ ها


پیروز قربانی سایپا