پیروزی اسپانیا و انگلیس در مقدماتی جام جهانی

اسپانیا به زحمت و انگلیس به راحتی توانستند در دومین بازی خود از دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به پیروزی دست پیدا کنند....

به گزارش "ورزش سه"، اسپانیا در دومین بازی خود از دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امشب در زمین گرجستان به میدان رفت. میزبان در بازی اول خود مغلوب سوئد شده بود و لاروخا هم در نخستین بازی خود و در خانه برابر یونان متوقف شده بود و باید در بازی امشب به برتری دست پیدا می کرد ولی روند بازی در نیمه اول به سود این تیم پیش نرفت.

اسپانیا بازی را بهتر شروع کرد ولی میزبان که از حمایت هوادارانش بهره می برد ورق را برگرداند و رفته رفته بر بازی مسلط شد. دقیقه ۱۹ واکنش عالی اونای سیمون بود که اجازه نداد گرجستان به گل برسد اما به فاصله دو دقیقه تا پایان نیمه، میزبان بالاخره به گل رسید.

روی یک ضدحمله پاس خوب کیتیشویلی در سمت چپ و در فضایی خالی به کواراتسخلیا رسید و او که سیمون را مقابل خود داشت، با ضربه پای چپ موفق به گلزنی شد تا نیمه اول با برتری گرجستان به اتمام برسد.

لاروخا نیمه دوم را بهتر شروع کرد و دقیقه ۵۶ به گل تساوی رسید. پاس جوردی آلبا از سمت چپ درون محوطه جریمه به فران تورس رسید و ضربه او کار را به تساوی کشاند.

حملات اسپانیا پس از زدن گل تساوی دقیقه ۹۳ نتیجه داد. یک دقیقه به پایان مانده بود که پاس جوردی آلبا در پشت محوطه جریمه به دنی اولمو رسید و شوت بی درنگ او با دفع ناقص دروازه بان به درون دروازه غلتید تا اسپانیا به زحمت این بازی را پیروز شود.

تیم ملی انگلیس نیز در دومین بازی خود از دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ امروز باید در زمین آلبانی به میدان می رفت. سه شیرها در نخستین گام توانسته بودند در خانه با ۵ گل سن مارینو را شکست دهند و آلبانی هم در زمین آندورا ۰-۱ پیروز شده بود.

انگلیس برای رسیدن به گل اول، ۳۸ دقیقه انتظار کشید تا اینکه ارسال از چپ لوکا شاو را هری کین با ضربه سر به گل تبدیل کرد. نیمه نخست با همین نتیجه تمام شد.

گل دوم سه شیرها دقیقه ۶۳ به ثمر رسید. این بار هری کین در نقش پاسور ظاهر شد و با پاس خود به میسون مونت، زمینه برای گل دوم را فراهم کرد. روی اشتباه مدافع آلبانی در پاس دادن، توپ به هری کین رسید و پاس او را مونت با یک ضربه دقیق، از روی سر دروازه بان وارد دروازه کرد.

در نهایت سه شیرها بازی را با دو گل به سود خود خاتمه دادند و شش امتیازی شدند.

تگ ها


تیم ملی انگلیس تیم ملی اسپانیا