پیروزی خانگی زنیت باز هم با گلزنی سردار آزمون

زنیت توانست در دیداری خانگی مقابل اوفا به برتری دست یابد...

زنیت توانست در دیداری خانگی مقابل اوفا به برتری دست یابد

سردار آزمون توانست در دیداری که ۹۰ دقیقه در میدان حضور داشت، بازهم برای زنیت موثر واقع شود.

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر روسیه، تیم صدرنشین زنیت سن‌پترزبورگ در گازپروم آرنا میزبان تیم رده یازدهمی اوفا بود و ستاره تیم ملی ایران، مانند هفته‌های اخیر در ترکیب اصلی تیمش زوج آرتم ژیوبا در خط حمله بود.

با وجود برتری در مالکیت توپ این تیم میهمان بود که در دقیقه ۲۵ توسط  کاتالین کارپ به گل رسید. اما طولی نکشید که روی حرکتی که خود سردار آغاز کرده بود، با همکاری و پاس امیلیانو ریگونی، آزمون در سمت چپ محوطه جریمه صاحب توپ شد و بعد از گذشتن از یک مدافع با پای چپ، به زیبایی توپ را به تور دروازه حریف چسباند. دقایقی بعد این بار روی پاس آرتم ژیوبا، خود ریگونی بود که دروازه اوفا را باز کرد تا زنیت با برتری راهی رختکن شود.

نیمه دوم نیز با برتری زنیت آغاز شد و این تیم فرصت‌های زیادی را برای گلزنی ایجاد کرد اما هرچه زدند به در بسته خورد. در دقیقه ۷۵ سردار در شرایطی که با دروازه‌بان تک به تک بود نتوانست دروازه را بگشاید و ضربه‌اش از کنار تیر دروازه به بیرون رفت. در ادامه نیز اتفاق دیگر رخ نداد تا این بازی با همان نتیجه ۲-۱ به سود شاگردان سرگی سماک به پایان برسد و این تیم با ۴۰ امتیاز صدرنشین لیگ برتر روسیه باقی بماند.

گفتنی است که گل سردار در این بازی پنجمین گل او در پنجمین بازی‌اش برای تیمش بود و مهاجم ۱۲.۵ میلیون یورویی زنیت، در ۱۰ بازی اخیر در تیم ملی و باشگاه، روی ۱۰ گل تاثیر مستقیم داشته و این نشان از آمادگی بالای او در این روزها دارد.